Mediraty
Dłonie
Zabiegi odmładzające skórę dłoni

Rewitalizacja skóry dłoni

Skóra dłoni

jest najbardziej narażoną częścią ciała na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: woda, słońce, mroźne powietrze, wiatr, środki czyszczące, itd. Wszystkie te czynniki powodują, że skóra dłoni bardzo szybko ulega przesuszeniu i zniszczeniu.
Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę fakt, że skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i cienka, to pewnym jest, że ulegnie ona znacznie szybszemu procesowi starzenia niż pozostałe części ciała. Niejednokrotnie zdarza się więc, że dłonie przekłamują nasz wiek na niekorzyść.

Do kogo skierowany jest zabieg rewitalizujący dłonie?

Wskazaniem do wykonania zabiegu odmłodzenia dłoni jest sucha i szorstka skóra, która dotyczy także młodych osób. W przypadku osób starszych, u których brak tkanki podskórnej spowodował prześwitywanie ścięgien i naczyń żylnych, zalecane są zabiegi silnie regenerujące skórę. Ich zadaniem jest odbudowanie zniszczonego naskórka i utraconej tkanki oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.
Ponadto wykonujemy zabiegi eliminujące plamy słoneczne i starcze na skórze dłoni oraz zabiegi hamujące nadmierną produkcję potu (tzw. nadpotliwość).

Jakie konkretnie korzyści przynosi zabieg rewitalizujący skórę dłoni?

Po zabiegu skóra dłoni staje się wyraźnie odmłodzona – zwiększa się jej sprężystość, gęstość i stopień nawilżenia. Struktura skóry staje się bardziej zwarta i ujednolicona, przez co zmniejsza się widoczność żył.
W przypadku wzmożonej potliwości efektem są suche dłonie bez względu na panujące warunki pogody czy temperatury.

Metody: