Mediraty
Dekolt
Odmłodzenie skóry dekoltu

Zabiegi odmładzające skórę dekoltu

Skóra dekoltu

starzeje się równie szybko jak skóra szyi. Dzieje się tak dlatego, że na tym obszarze ciała znajduje się bardzo mała ilość gruczołów łojowych, które biorą udział w tworzeniu warstwy lipidowej naskórka. W dodatku w tych okolicach skóra ma bardzo cienką podściółkę tłuszczową i niewielką ilość włókien kolagenowych, przez co szybko traci swą elastyczność.
Innym czynnikiem, który przyczynia się do szybszego starzenia się skóry dekoltu jest działanie promieni słonecznych, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek i przebarwień.

Gładka skóra dekoltu

jest dużą ozdobą kobiety, jednak jej delikatna struktura sprzyja odwodnieniu, które objawia się pod postacią zwiotczenia. Skóra traci wówczas swój naturalny blask i zaczyna przypominać poszarzały pergamin. Niewielka ilość wody w naskórku powoduje, że skóra traci swą jędrność i jest narażona na szybsze pojawienie się zmarszczek.
Wiotka i cienka skóra to nie jedyny problem, z którym zmagają się kobiety. Zdarza się, że skórę dekoltu szpecą rozstępy, które pojawiają się, kiedy następuje zbyt szybkie rozciąganie się skóry (np. szybki przyrost masy ciała lub nagła utrata wagi). Włókna kolagenowe, nie nadążając za tym procesem, ulegają znacznemu osłabieniu. W efekcie skóra zmienia swą strukturę i pojawiają się na niej nieestetyczne czerwone lub białe prążki.

Metody: