Modelowanie kwasem hialuronowym to nic innego, jak uzupełnianie jego niedoboru – w końcu jest to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, którą wykorzystuje nasz organizm. Z wiekiem oczywiście zaczyna jej ubywać, ale możemy to zmienić. Modelowanie ust, poprawienie owalu twarzy, lifting skóry? Wszystko to jest możliwe! Większość osób może kojarzyć kwas hialuronowy z usuwaniem zmarszczek, lecz jego właściwości sprawiają, że posiada o wiele szersze spektrum zastosowania… W naszym gabinecie mamy do wykorzystania wiele różnych preparatów z kwasem hialuronowym – po dobraniu odpowiedniego do potrzeb Pacjentki, możemy uzyskać wymarzone efekty, jednocześnie dbając o prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry. Kwas hialuronowy to wszechstronna substancja, a zabiegi z jej wykorzystaniem często polecamy Naszym Pacjentom. Sprawdź jego możliwości i umów się na wstępne konsultacje z lekarzem w gabinecie w Olsztynie.
Zalety:
Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.
Zabiegi z kwasem hialuronowym w Olsztynie to świetny sposób na wiele problemów estetycznych. Trudno o drugą substancję, która ma tak wiele różnych zastosowań! Kwas hialuronowy to świetny wypełniacz – blizn, bruzd, zmarszczek, a nawet ust i policzków. Co również ważne, występuje w skórze zupełnie naturalnie i to w takim samym charakterze: zatrzymuje w sobie wodę, przez co skóra bogata w ten składnik jest świeża, lśniąca i młoda. Z wiekiem go tracimy – tym zabiegiem możemy go uzupełnić i zmniejszyć widoczność defektów oraz podkreślić w naszej urodzie to, co jest warte tego podkreślenia. Zapraszamy do Olsztyna również osoby z innych miejscowości, jak Ostróda czy Szczytno.
Jest wiele powodów, dla których warto wybrać właśnie kwas hialuronowy. Olsztyn to nie jedyne miasto, w którym jest popularny – to zabiegi często wybierane nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Z pewnością jest to zabieg, który przynosi naturalne efekty, z pewnością jest wszechstronny i utrzymuje się długo. To są właśnie najpopularniejsze powody, dla których Pacjentki decydują się na ten wybór – i to nie jeden raz!
W naszym gabinecie zabiegi z kwasem hialuronowym wykonujemy od lat. Bardzo sobie ten zabieg cenimy i często polecamy go naszym Pacjentom – naprawdę warto wziąć go pod uwagę. Podczas jednej wizyty i jednego zabiegu, można jednocześnie zająć się wieloma mankamentami urody i cieszyć się efektem nawet półtora roku! Drobne zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności, lifting, wypełnienie ust i policzków na jednej wizycie? Z kwasem hialuronowym wszystko jest możliwe, a efekty potrafią być naprawdę spektakularne. Przez krótki okres rekonwalescencji i świetne efekty, ten zabieg jest też często wybierany przed ważnym wydarzeniem: np. przez Panny Młode. Warto go rozważyć w tym wyjątkowym momencie w naszym życiu, jak również zupełnie bez żadnej okazji.
Zabiegi estetyczne z użyciem kwasu hialuronowego cieszą się ogromną popularnością już od kilkunastu lat. Tak jak w przypadku innych zabiegów poprawiających wygląd skóry, istnieją zwolennicy i przeciwnicy tej metody upiększania twarzy. Uprzedzenia do kwasu hialuronowego często wynikają z niewiedzy lub są związane z oglądaniem zdjęć nieudanych zabiegów bądź czytaniem dyskusji na forach internetowych. Czym jest kwas hialuronowy używany w medycynie estetycznej? Czy jest on bezpieczny przy modelowaniu twarzy?
Czym właściwie jest kwas hialuronowy? Badania nad kwasem hialuronowym wykazały, że jest on nie tylko wypełniaczem tkanki łącznej, ale także uczestniczy w wielu procesach fizjologicznych. Większość kwasu hialuronowego znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej, a niespełna połowa kwasu występuje w skórze.
Poznaj kilka ciekawostek o kwasie hialuronowym:
Podsumowując, kwas hialuronowy jest naszemu organizmowi dobrze znany i niezbędny.
W młodej skórze kwas hialuronowy występuje na obrzeżach kolagenu i elastyny oraz w miejscu, w którym te włókna krzyżują się między sobą. W skórze starzejącej się takie połączenia kwasu hialuronowego zanikają.
Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej i kosmetologii dzieli się na ten usieciowany i nieusieciowany. Jakie są między nimi różnice?
Kwas hialuronowy nieusieciowany może być zawarty jako jedyny składnik w ampułce, ale wchodzi on również w skład rozmaitych koktajli przeznaczonych do mezoterapii mikroigłowej i igłowej. Producenci łączą go w ampułkach np. z aminokwasami i/lub witaminami.
Kwas hialuronowy zawierają również niektóre stymulatory tkankowe. Przeważnie jest w nich kwas nieusieciowany, ale są na rynku preparaty, które łączą właściwości kwasu o niskiej i o wysokiej masie cząsteczkowej.
Stymulatory tkankowe mogą być podawane metodą 5-punktową lub depozytami na konkretne obszary twarzy. O tym, jaki preparat z kwasem hialuronowym będzie najbardziej efektowny i w jaki sposób go podać, decyduje lekarz medycyny estetycznej.
W naszej klinice w Olsztynie oferujemy zabieg mezoterapii igłowej oraz zabieg wykonywany dermapenem, czyli mezoterapię mikroigłową certyfikowanym urządzeniem, do którego dobierane są jednorazowe, sterylne kartridże z różną ilością igiełek. Podczas zabiegu w skórę są podawane porcje czystego nieusieciowanego kwasu hialuronowego lub mieszanka tego kwasu z witaminami lub innymi składnikami.
Osoba wykonująca zabieg decyduje o tym, który kartridż użyje i na jakiej głębokości będzie podawać preparat. Oczywiście jest to poprzedzone konsultacją z Pacjentem i diagnozą jego skóry.
Mezoterapia igłowa to popularny i mało inwazyjny zabieg, który już sam w sobie stymuluje skórę do pracy, do regeneracji. Wynika to z działania igiełek, które wywołują celowe mikrouszkodzenia. Użycie podczas zabiegu wybranych koktajli odżywczych wzmacnia efekt, poprawia koloryt cery, nawilża i wygładza. Wszystko jest uzależnione od zastosowanej ampułki.
Usieciowany kwas hialuronowy ma zastosowanie w zabiegach wypełniania zmarszczek, bruzd, ubytków skóry, ale i w modelowaniu całej twarzy oraz ciała, czyli wolumetrii.
Jak on działa? Po wstrzyknięciu kwasu HA w linii zmarszczek lub bruzd wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy. Redukuje zmarszczki, modeluje kontur żuchwy lub wygładza nierówności.
Najprościej ujmując, kwas hialuronowy usieciowany wypełnia ubytek i wypycha zmarszczkę ku górze. Efektem jest „wyprostowanie” zmarszczek i bruzd.
Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym jest stosunkowo szybkim i efektownym zabiegiem.
Jakie zmarszczki na twarzy można wypełnić usieciowanym kwasem hialuronowym?
Korekta nosa nie jest to zabieg, o którym wiele się mówi, a jednak Nasi Pacjenci korzystają z jego zalet. Przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego można skorygować kształt nosa, wyrównać tzw. garb lub asymetrię, wydłużyć nos lub podkreślić jego nasadę. Zabieg trwa dosłownie kilka minut, a daje efekt na miesiące.
Podobnie jak przed podaniem kwasu hialuronowego w usta bądź zmarszczki, również przed korektą nosa można znieczulić obszar zabiegowy specjalnym kremem.
Modelowanie brody kwasem hialuronowym wchodzi w zakres tzw. wolumetrii. Wolumetria zwana też “full face” to zabieg, podczas którego lekarz medycyny estetycznej nadaje kształtu całej twarzy, poprzez podkreślenie kości policzkowych, zarysu żuchwy oraz lekkiego wydłużenia czy też uwypuklenia brody.
Wracając do modelowania brody, zabieg poleca się osobom, które mają okrągłą lub cofniętą brodę.
Jak wspominaliśmy wyżej, modelowanie brody wchodzi w zakres wolumetrii twarzy. Oprócz ostrzyknięcia kwasem hialuronowym brody, kwas HA podaje się również w okolice m.in. kości policzkowych (dla ich podkreślenia) oraz w kąt żuchwy, by zarysować jej linię i optycznie wyszczuplić dolną partię twarzy.
W naszej klinice estetycznej proponujemy dwa zabiegi na wąskie usta:
Pierwszym z nich jest botoks w okolice ust, czyli metoda zwana „lip flip”. Jak to działa? Toksyna botulinowa zostaje wstrzyknięta nie w same wargi, a w mięsień okrężny ust. Usta stają się lekko wywinięte, co daje efekt powiększenia górnej wargi. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, a sam zabieg trwa kilka minut. Powiększanie ust tą metodą można powtarzać.
Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym daje bardziej widoczny efekt niż po toksynie botulinowej. Przy pomocy kwasu można powiększyć usta, wyrównać asymetrię albo tylko nawilżyć i lekko ujędrnić wargi. Efekt jest uzależniony głównie od rodzaju preparatu i ilości, jaka zostanie podana. Od lat realizujemy zabiegi dla klientek z miejscowości położonych nieopodal. Nasza renoma sprawiła, że obserwujemy coraz większe zainteresowanie ofertą osób z całej Polski.
Każdy zabieg niesie za sobą pewne ryzyko. Decydując się na działania z zakresu medycyny estetycznej, w tym także np. na powiększanie ust, powinieneś mieć świadomość, jakie niesie to za sobą powikłania. Osoba wykonująca zabieg przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zdecyduje, czy Cię do niego dopuści. Wypełnianie ust zawsze poprzedzamy konsultacją, w której dokładnie informujemy o możliwych efektach ubocznych. Czasami Pacjenci tak bardzo chcą mieć wykonaną usługę, że zatajają informacje o stanie zdrowia. Takie zachowanie to świadome narażenie się na komplikacje. Dlatego prosimy, bądź szczery i podawaj prawdziwe informacje! To bardzo ważne.
Powikłania po podaniu kwasu hialuronowego w zmarszczki, bruzdy lub usta pojawiają się bardzo rzadko. Przeszkolony lekarz wie, gdzie może wstrzyknąć preparat, a gdzie wiązałoby się to z ryzykiem powikłań. Wie, którędy idą główne tętnice i skupiska żył. Jednak każdy z nas jest odrobinę inny i mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje podczas wykonywania zabiegu.
Czasami lekarze lub kosmetolodzy podejmują ryzyko, wstrzykując kwas usieciowany w „lwią zmarszczkę”, ale jest to obciążone dużym ryzykiem. O wiele bardziej bezpieczne i efektowne pozostaje podanie w tę okolicę toksyny botulinowej. Dopiero wtedy, gdy botoks nie da satysfakcjonującego efektu, można rozważyć wypełnienie kwasem hialuronowym.
Na zdjęciach publikowanych w internecie najczęściej pokazywanym powikłaniem jest zatkanie naczynia krwionośnego, którego skutkiem może być nawet martwica skóry. To stan ekstremalny i zagrażający zdrowiu. Do powikłań można zaliczyć też ziarniaki i zgrubienia skóry, jednak takie wypadki nie stanowią nawet 1% wszystkich zabiegów.
Jak rozpoznać martwicę? Skóra jest ekstremalnie bolesna i czerwona. Jeżeli będziesz mieć jakąkolwiek obawę, że coś niepożądanego dzieje się z Twoją twarzą, skontaktuj się z lekarzem wykonującym zabieg w naszej klinice w Olsztynie.
Istnieje rozwiązanie nawet w takim wypadku. Kwas hialuronowy można rozpuścić enzymem hialuronidazą.
Obrzęk, siniaczki lub wyczuwalne grudki po zabiegu nie są powodem do paniki.
Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na podany preparat, również na kwas hialuronowy. Istnieją przyjęte normy, że kwas hialuronowy podany w usta utrzymuje się około 6 miesięcy, a w pozostałej części twarzy od 6 do 12 miesięcy. Czasami powiększenie ust można powtórzyć szybciej niż po pół roku. Niekiedy do wymarzonego efektu pełnych ust potrzeba 2-3 zabiegów rozłożonych na kilka miesięcy. Doświadczony lekarz wie, jakiego mniej więcej efektu wizualnego można się spodziewać w konkretnym przypadku i omówi z Pacjentką szczegóły całego planu powiększania ust.
Czas degradacji wstrzykniętego do skóry kwasu hialuronowego zależy od wieku, rodzaju skóry, jak również prowadzonego trybu życia.
Okres utrzymywania się efektów zależy od:
– wieku
– rodzaju skóry
– trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie
promieni UV, może skrócić czas działania)
– wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia
Kwas hialuronowy nie lubi gorąca, dlatego przez 2 tygodnie unikaj sauny, opalania i gorącej wody. W przypadku powiększania ust przez kilka dni zwróć uwagę, aby nie dotykać ustami gorącego napoju lub papierosa.
Jeżeli po zabiegu powiększania ust pojawi się grudka, lekarz wytłumaczy, czy i jak ją rozmasowywać. Przyjmuje się, że kwas hialuronowy „układa się” tydzień, a nawet 3 tygodnie i w tym czasie wszystko powinno się ładnie ułożyć.
Budowę chemiczną kwasu hialuronowego ustalono dopiero dwadzieścia lat po
wyizolowaniu.
W 1954 roku Bernard Weissman i Karl Meyer opracowali jego strukturę, izolując go… z ludzkiej pępowiny.
W 1961 roku kwas hialuronowy został po raz pierwszy użyty do celów medycznych, czyli podczas operacji uszkodzonej siatkówki oka.
W 1980 roku rozpoczęły się próby użycia kwasu w medycynie estetycznej. W Europie pierwsze wypełniacze zostały użyte dopiero w 1996 roku.
Początkowo kwas hialuronowy izolowany był z krowiego oka i dość długo
pozyskiwany m.in. kurzych grzebieni. Jednak rozwój medycyny umożliwił wytwarzanie rekombinowanego kwasu HA w warunkach laboratoryjnych z mikroorganizmów.
Zastanawiasz się nad zabiegiem kwasem hialuronowym na twarz, korektą nosa lub nad powiększeniem ust? Może obawiasz się czegoś? Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy Cię na konsultację do naszej kliniki medycyny estetycznej, która mieści się w Olsztynie.