Mediraty
Likwidacja bruzd nosowo-wargowych
Zabiegi likwidujące bruzdy nosowo-wargowe

Spłycenie i wygładzenie bruzd nosowo-wargowych

Na Postrzeganie twarzy i jej wieku

wpływają dwa czynniki, Na to czy postrzegamy twarz jako młoda lub starą bezpośrednie wpływają: jakość skóry (z jej defektami) i kształt twarzy, czyli proporcje. Ludzki mózg podświadomie klasyfikuje twarz jako młodą lub starą na podstawie zapamiętanych i skojarzonych wzorów obrazów. Na podstawie kształtu twarzy i proporcji pomiędzy poszczególnymi elementami podpowiadają one, która twarz jest młoda, a która stara. Owal, uznawany za ideał – najpiękniejszy i najbardziej atrakcyjny kształt twarzy – starzeje się najszybciej.

Z Wiekiem

podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, mięśnie i tkanka kostna ulegają stopniowemu zanikowi przez co nadmiar skóry na policzkach osuwa się w dół tworząc zwis w postaci bruzd nosowo-wargowych, zagłębień przebiegających od zewnętrznej części skrzydełka nosa do kącików ust. Skóra w tym miejscu przymocowana jest do kości twarzoczaszki za pomocą więzadeł.
Niektóre osoby starzeją się szybciej, inne wolniej – zależy to od uwarunkowań genetycznych i czynników, takich jak: promieniowanie słoneczne, tryb życia, dieta, warunki pracy i mieszkania.

Aby zachować zdrowy i młody wygląd skóry proponujemy naszym pacjentom szereg zabiegów do wyboru.

Metody: