To zabieg łączący w sobie zalety dwóch metod: radiofrekwencji (czyli emisji fal elektromagnetycznych) oraz mikronakłuwania. To zabieg, którego nasilenie można dostosować indywidualnie, ale tak skuteczny, że jest efektywny nawet w przypadku leczenia starych blizn i rozstępów! To metoda wykorzystywana przy bardzo wielu mankamentach estetycznych, a jej wyniki są rewelacyjne. Polecamy, jeśli oczekujesz efektów, które zwalają z nóg.
Lifting, redukcja blizn, cellulitu, zmarszczek i bruzd, ujednolicenie kolorytu skóry, leczenie nadmiernego pocenia się, odmłodzenie skóry rąk i stóp…to tylko kilka cudów, które potrafi dokonać radiofrekwencja mikroigłowa. To również jeden z częściej polecanych zabiegów w opiece (nie walce!) nad trądzikiem 😉 Warto przekonać się o zaletach tej metody!
Wskazania do zabiegu:
Zalety:
Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.
Radiofrekwencja mikroigłowa to dwie terapie w jednym, to uderzenie w skórę z dwóch stron jednocześnie. To właśnie dzięki temu, procesy, które zachodzą w komórkach po zabiegu, są tak skumulowane – i przez to przynoszą takie efekty. Radiofrekwencja mikroigłowa w Olsztynie to naprawdę świetny sposób na wiele problemów skórnych! Upora się zarówno ze zmarszczkami i bruzdami, jak i z wiotką skórą czy bliznami i rozstępami. Cała regeneracja tkanek zachodzi przez ok. miesiąc po zabiegu – i to po tym czasie możemy ocenić w pełni zalety tej metody.
Radiofrekwencja mikroigłowa w Olsztynie to z pewnością zabieg, który daje skórze prawdziwy wycisk. Procesów, które zainicjuje, nie da się cofnąć – i dobrze, bo sprawią one, że skóra odnowi się, co będzie widoczne gołym okiem. Niezależnie od tego, czy mierzysz się z bliznami, czy wiotką skórą – radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który z pewnością zasługuje na uznanie i zauważenie w ofercie medycyny estetycznej. A w połączeniu z mezoterapią osoczem jest bestsellerem w naszym gabinecie!
Ten zabieg przeprowadzamy od lat i możemy się pochwalić dużym gronem klientów, którzy wracają do nas po więcej! Inne zalety? Miejsce z przesympatyczną atmosferą, w którym można się zrelaksować, odpocząć i zadbać o siebie. Miejsce, w którym opiekę nad Tobą pełni lekarz, który nie tylko przeprowadza konsultację wstępną, ale i zabieg, a także konsultacje po nim! Dla nas uroda nigdy nie jest warta ceny zdrowia – dbamy o Twoje bezpieczeństwo i odradzamy zabiegi, które w naszym mniemaniu, wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem. Daj się sobą zaopiekować!
Mechanizm działania RF mikroigłowej polega na wytwarzaniu fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, która w kontakcie z tkanką generuje energię cieplną i stymuluje produkcję kolagenu. Kolagen wytwarza się stopniowo, dlatego nie można mówić o natychmiastowym efekcie. Jednak mimo tego RF mikroigłowa jest bardzo popularna. Prawdopodobnie wynika to z tego, że zabieg uznawany jest za bezpieczny, a rekonwalescencja po nim trwa krótko. Efektem zabiegu jest zwiększenie napięcia skóry i co za tym idzie jej ujędrnienie. RF mikroigłowa jest polecana również przy leczeniu fotostarzenia skóry, blizn i rozstępów.
Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch zabiegów: fali o częstotliwości radiowej i mikronakłuwania.
Zacznijmy od fali. Fale radiowa jest od dawna stosowana w kosmetologii i medycynie estetycznej. Do najpopularniejszych rodzajów fal należą fale mechaniczne i elektromagnetyczne.
Fala radiowa należy więc do fal elektromagnetycznych.
Fale radiowe wytwarzane są przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną. Dociera ona do tkanek i poprzez wzbudzanie jonów, podgrzewa tkanki. Zjawisko wytwarzania ciepła nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz.
Fale radiowe stymulują zarówno tkanki powierzchowne, jak i głębiej położone. Poprawiają dotlenienie tkanek, ich odżywienie oraz mikrocyrkulację.
Nakłuwanie jest wykonywane głowicą zawierającą kilkadziesiąt igiełek. Ich działanie polega nie tylko na nakłuwaniu, ale także na wytwarzaniu ciepła.
Nakłucie skóry, jak i jej podgrzanie, pozwala na uszkodzenie tkanek, co wiąże się wywołaniem silnych procesów regeneracyjnych.
Prekursorem połączenia fali radiowej i mikronakłuwania był Dr Hantash, który ukazał dowody na to, że działanie tych dwóch zabiegów wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny w skórze.
Jego badania wykazały, że po upływie 10 tygodni od jednorazowego zabiegu zmienił się poziom elastyny i kwasu hialuronowego oraz objętość komórek warstwy siateczkowatej. Czym jest ta warstwa i co się w niej znajduje?
Warstwę siateczkowatą tworzą włókna kolagenowe, elastynowe i retikulinowe. Włókna elastynowe są zbudowane z elastyny, która jest białkiem odznaczającym się dużą rozciągliwością i wytrzymałością. Włókna kolagenowe zbudowane są z kolagenu typu I i II, a włókna retikulinowe z kolagenu typu III.
Pomiędzy tymi włóknami występują komórki tkanki łącznej, zwanej fibroblastami. Fibroblasty są odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu i elastyny. Pozostałe komórki to histiocyty – komórki żerne, mastocyty – komórki tuczne oraz limfocyty.
Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Nadbudowane włókna wypełniają skórę i zmarszczki spłycając blizny (zanikowe).
Połączenie radiofrekwencji z mikronakłuwaniem to połączenie bodźca termicznego i mechanicznego.
Podsumowując, jest to zabieg, który można wykonywać zarówno na okolicę twarzy, jak i ciała.
Wymieniając wskazania do zabiegu, nie sposób nie wspomnieć o jego zaletach. RF mikroigłowa to zabieg niechirurgiczny, który daje długotrwałe efekty (nawet do kilku lat).
Podobnie jak po innych zabiegach estetycznych i kosmetycznych, również po tym zabiegu nie można wykonywać każdego dowolnego zabiegu i łączyć go w terapii z niektórymi zabiegami.
W bezpośrednim okresie po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykluczone jest poddanie się, takim zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej, jak:
Dokładny plan zabiegu ustalamy podczas wizyty w naszej klinice medycyny estetycznej. Często zalecane jest kolka zabiegów (zazwyczaj 1-2), które można powtarzać co 4-6 tygodni.
Jest to przykładowy przebieg zabiegu, ale w skrócie, tak to mniej więcej wygląda.
RF mikroigłowa na twarz jest świetnym rozwiązaniem w walce z bliznami potrądzikowymi, zaznaczoną wiotkością i starzeniem się skóry.
Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.
Starzenie się skóry możemy podzielić na wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne. Mimo że starzenie się skóry jest procesem naturalnym, u każdego z nas przebiega ono w innym tempie.
Jest ono uzależnione od czynników genetycznych, czyli od predyspozycji jakie dostaliśmy od przodków. Często można zauważyć podobieństwa w starzeniu się matki i córki, a nawet babci czy prababci. Przykładem może być skłonność do szybkiego powstawania opadającej powieki górnej (obszar pod brwiami) albo zmarszczek promienistych wokół ust, które niesłusznie zwane są “zmarszczkami palacza”.
Pacjentki, które zgłaszają się do naszej kliniki w Olsztynie z tym problemem najczęściej nigdy nie paliły papierosów! Jednak zapytane o występowanie tego typu zmarszczek u mamy i babci, przeważnie potwierdzają nasze przepuszczenia, że i u nich zmarszczki promieniste pojawiły się bardzo szybko i nie były związane z paleniem tytoniu!
Nie tylko czynniki genetyczne decydują o tempie starzenia się skóry. Równie istotne są czynniki zewnętrzne. Zalicza się do nich:
Musimy wspomnieć również o czynnikach wewnętrznych przyspieszających starzenie się skóry, do których należą zaburzenia hormonalne, uboga dieta i niedobory witamin.
Starzenie skóry można odrobinę opóźnić, ale w końcu i tak dosięgnie każdego z nas. Wtedy z pomocą przychodzi kosmetologia i medycyna estetyczna. Jakie są pierwsze oznaki starzenia? Już po 20 roku życia u niektórych z nas pojawiają się kurze łapki, nadmiar skóry nad ruchomą powieką, poprzeczne zmarszczki na czole lub pionowa, lwia zmarszczka.
Charakterystyczne oznaki starzenia to:
Nieinwazyjne (niechirurgiczne) zabiegi odmładzające to m.in. :
Przyczyną blizn po trądziku jest głównie stan zapalny, jaki występuje razem z wykwitami skórnymi. Blizny potrądzikowe są uznawane jako powikłania po trądziku i dotyczą obu płci.
Powstawanie blizn po trądziku jest wynikiem nieprawidłowego przebiegu procesu naprawczego i zaburzeniami w budowie skóry i naskórka.
Skóra właściwa nie odzyskuje swojej mechanicznej odporności i histopatologicznej budowy. Dochodzi do wygładzania naskórka, jednak nie odzyskuje on w pełni swoich mieszków włosowych i gruczołów (przydatków).
Wyróżnia się blizny potrądzikowe przerostowe i zanikowe. Ich rodzaj jest uzależniony od rodzaju trądziku i występujących zaburzeń w procesie gojenia się ran. Jest możliwe występowanie obu rodzajów blizn jednocześnie u jednej osoby.
W 80-90% przypadków dochodzi do zniszczenia kolagenu w skórze właściwej, co prowadzi do powstania blizn zanikowych. Pozostałe 10-20% przypadków dotyczy blizn przerostowych i keloidów, których przyczyną jest nadmierna produkcja kolagenu.
Zagłębiając się w tematykę blizn, warto wspomnieć o tym, że wyróżniamy blizny hipertroficzne i keloidy. Te pierwsze to przeważnie wypukłe, wyniosłe ponad powierzchnię skóry różowe lub czerwone zmiany, które zazwyczaj nie przekraczają granic rany. Przeważnie występują na żuchwie, plecach oraz na policzkach. Mówi się, że ich powstanie jest związane ze źle lub wcale nieleczonym trądzikiem. Blizny hipertroficzne z biegiem czasu mogą ulec spłaszczeniu i zmniejszeniu.
Keloidy natomiast przekraczają brzegi rany. Ich cechą charakterystyczną jest miejsce występowania: plecy i klatka piersiowa. Keloidy naciekają prawidłowe tkanki, otaczające uszkodzoną skórę. Mogą z biegiem czasu samoistnie się powiększać.
Blizny po trądziku mają różną głębokość i morfologię, są trudne do opracowania podczas jednej sesji zabiegowej. Jednak przy pracy głowicą RF mikroigłową mamy możliwość dotarcia energią cieplną na różne głębokości. Jest to duża zaleta tego zabiegu.
Zgodnie z doniesieniami literatury, pozytywne zmiany po zastosowaniu leczenia zanikowych blizn po trądziku przy pomocy radiofrekwencji mikroigłowej następują od miesiąca do 10 tygodni po zakończeniu terapii.
Dr Hantash, który wprowadził do leczenia radiofrekwencję mikroigłową, razem ze współautorami wykazał dowody głębokiej neoelastogenezy w ludzkiej skórze po leczeniu tym urządzeniem. Badaniom podlegała nie tylko starzejąca się skóra, ale także skóra potrądzikowa i występujące na niej blizny. Badany zabieg ten wykonany był głowicą pięcioigłową, z czasem wkłucia igieł wynoszącym 4 sekundy i emitowaną temperaturą 72 °C.
Omi ze współpracownikami wykazał w swoim badaniu podobne pozytywne efekty i to już po miesiącu od zastosowania jednorazowej terapii frakcyjną radiofrekwencją mikroigłową! Omi tłumaczył różnicę w czasie pojawienia się efektów wyższą energia użytą do zabiegu.
W badaniach histologicznych blizn lekarze wykazali pobudzenie fibroblastów do aktywnej syntezy białek oraz kolagenu. Żeby sobie to zobrazować, można wytłumaczyć to jako „puchnięcie obszarów zanikowych w bliznach po trądziku”, co jest optycznie odbierane jako ich spłycenie.
Występują na brzuchach, udach, pośladkach, a czasem w okolicy piersi. Czy rozstępy można zaliczyć do blizn? Nie. Rozstępy przypominają blizny, ale nimi nie są, ponieważ nie powstają w wyniku urazów.
Przyczyną większości rozstępów jest mechaniczne rozciąganie włókien kolagenowych i elastynowych, które tego rozciągania nie wytrzymują. Dzieje się tak w przypadku szybkiego przybierania na wadze, w okresie ciąży, w okresie dorastania, a także podczas przyjmowania sterydów. Niekiedy rozstępy mają uwarunkowania genetyczne lub hormonalne.
W początkowej fazie widoczne są jako czerwone lub fioletowe pręgi. Jest to faza zapalna, która trwa około pół roku. W tym okresie jest potrzebna intensywna pielęgnacja i masaż. Jest to etap, na którym można próbować pracować z nimi samodzielnie.
Z czasem rozstępy jaśnieją i stają się mniej widoczne. Jest to faza druga, w której bardzo trudno jest je zwalczyć. Jednak profesjonalne zabiegi, takie jak laser lub RF mikroigłowa to zabiegi, które wykazują się dużą skutecznością w niwelowaniu tych nieestetycznych prążków.
Do zabiegów zaliczanych jako najbardziej skuteczne w walce z rozstępami jest laser frakcyjny oraz radiofrekwencja mikroigłowa, o której wspominaliśmy na początku.
Posiadamy kilka metod i urządzeń, którymi możemy zmniejszyć widoczność rozstępów i zastymulować skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Należą do nich: dermapen, radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny i ostrzykiwanie osoczem i stymulatorami czy też kolagenem.
Zabiegiem konkurującym działaniem z RF mikroigłową jest laser frakcyjny. Główne przeciwskazania, które trzeba wziąć pod uwagę przy decydowaniu się na ten rodzaj walki z rozstępami to:
Który z tych zabiegów jest najbardziej skuteczny na rozstępy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zazwyczaj najlepsze efekty osiągamy przy odpowiednim łączeniu zabiegów.
Wybór zabiegu rozpoczynamy od badania jakości skóry i przeprowadzenia konsultacji z pacjentem. Istotne jest przyjmowanie niektórych leków, tryb życia i choroby przewlekłe.
Pewnie tak jak każdy chcesz poznać cenę zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, jednak cena jest uzależniona od partii ciała, twarzy i problemu, z jakim chcesz walczyć.
Podczas konsultacji w naszej klinice w Olsztynie, dopasujemy serię zabiegów specjalnie dla Ciebie, do Twojego przypadku. Laser frakcyjny, RF mikroigłowa czy mezoterapia osoczem lub stymulatorem tkankowym? Czasami możemy zaproponować terapię łączoną.
Po prostu umów się na konsultację i poznaj nasze możliwości!
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na brzuch jest wykonywany w naszej klinice medycyny estetycznej nie tylko w przypadku rozstępów skórnych.
Skóra na brzuchu może nie posiadać rozstępów, ale być luźna, wiotka i słabo jędrna. Takie sytuacje mają miejsce najczęściej po szybkim schudnięciu lub po okresie ciąży. Jednoczesne działanie fali radiowej i nakłuwania intensywnie pobudza skórę do pracy i wytwarzania nowych włókien odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry na brzuchu. Radiofrekwencja mikroigłowa nazywana jest niechirurgicznym liftingiem brzucha. Ważne tylko, by pamiętać, że zabieg nie jest odpowiedni podczas okresu ciąży i karmienia piersią.
RF mikroigłowa na brzuch jest zabiegiem, który należy wykonywać w serii, ale już po pierwszym zabiegu da się odczuć różnicę w jakości skóry. Poddając się zabiegowi RF z mikronakłuwaniem, możesz spodziewać się efektu jak po wykonaniu dwóch różnych zabiegów! A poświęcasz swój czas, tylko na jeden!
Serdecznie zapraszamy Cię do umówienia się na konsultację, podczas której zaproponujemy plan leczenia.