Mediraty
Naukowo o dobrodziejstwach seksu
0
Z
Naukowo o dobrodziejstwach seksu
Naukowo o dobrodziejstwach seksu

Dziś szczypta badań na temat wpływu seksu na nasze życie.
Seks jak slow jogging
Podczas aktu seksualnego, trwającego 25 minut, mężczyźni tracą około 100 kcal, a kobiety 69 kcal.

Udane życie seksualne to nie tylko samo zdrowie dla naszego ciała i umysłu, ale również balsam dla związku.

Eksperci z British Heart Foundation konkludują, że miłosne igraszki trwające pół godziny są tak dobroczynne jak slow jogging na świeżym powietrzu: dotleniają mózg, wzmacniają serce, stymulują produkcję hormonów szczęścia.
Seks sprzyja pracy
Zespół naukowców z Oregon State University dowiódł korelacji aktywnego życia seksualnego z zaangażowaniem w zawodowe obowiązki. Naukowcy przez dwa tygodnie obserwowali 160 pracowników będących w związkach. 24 godziny od zbliżenia, pracownicy byli bardziej wydajni i zaangażowani. Z kolei w badaniu McGill University wzięło udział 78 heteroseksualnych ochotniczek w wieku od 18 do 29 lat, a finał eksperymentu przyniósł wniosek, że seks działa korzystnie na pamięć, pobudza powstawanie nowych połączeń neuronalnych.
Seks redukuje stres i obniża ciśnienie
To z kolei wniosek badaczy z Uniwersytetu w Zurychu, którzy testowali poziom kortyzolu u 51 par. Ewidentnie bliskość obniżała stężenie hormonu stresu. Równolegle zespół z University of Paisley, udowodnił, że regularne zbliżenia obniżają ciśnienie tętnicze, ale również redukują skoki ciśnienia wywołane nagłym stresem.

Seks to profilaktyka chorób
Mężczyźni, którzy w wieku 20-30 lat mieli więcej niż 20 wytrysków w miesiącu, rzadziej chorowali potem na raka prostaty – to wniosek z badań naukowców z Nottingham University. Wysoki poziom hormonów płciowych u mężczyzn, który wpływa na ich popęd seksualny, jednocześnie obniża ryzyko nowotworu prostaty w późniejszych latach życia.

Za mało
I na koniec najmniej optymistyczne badanie National Survey of Sexual Attitudes and Lifestyles, według którego w dzisiejszych czasach rzadziej uprawiamy seks niż 20 lat temu. W Polsce osoby poniżej 40. lat uprawiają średnio raz w tygodniu seks, ale z wiekiem ta częstotliwość maleje.
Tymczasem udane życie seksualne to nie tylko samo zdrowie dla naszego ciała i umysłu, ale również balsam dla związku – pary, które się kochają, rzadziej się rozstają. Po prostu. Lato szczególnie sprzyja miłości, a przed tym nie warto się wzbraniać.

W BClinique oferujemy naszym pacjentkom rewelacyjne zabiegi G-Shot i O-Shot, które potęgują doznania intymne kobiet i wpływają pozytywnie na satysfakcję z życia seksualnego. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej G-SHOT i O-SHOT.