Mediraty
Wazektomia – prezent od Niego dla Niej
0
J
Wazektomia – prezent od Niego dla Niej
Wazektomia – prezent od Niego dla Niej

Dziś decydują się na wazektomię mężczyźni świadomi, którzy nie chcą obciążać swoich partnerek odpowiedzialnością za antykoncepcję i zależy im, aby ich wspólne intymne życie nie było obarczone myśleniem o konsekwencjach w postaci niechcianej ciąży.

Dojrzały seks bez celów prokreacyjnych dla jednych, a dla drugich bez obawy przed ciążą, staje się czystą przyjemnością.

Na czym polega wazektomia?
Wazektomia jest dziś najskuteczniejszym, bo 100% środkiem antykoncepcyjnym, a jednocześnie pozwala na satysfakcjonujące życie seksualne. Mikrochirurgiczny zabieg nie zaburza procesu spermatogenezy oraz nie wpływa na zdolność do wytrysku, nie przyczynia się też do zmiany wyglądu nasienia. Co więcej, jest to zabieg odwracalny, zdrowy i bezbolesny.
Wyróżnić można dwie metody podwiązania nasieniowodów:

  • wazektomię bez skalpela (WBS) – podczas zabiegu nie używamy skalpela, a polega on na rozwarstwieniu skóry, dlatego też nie ma konieczności zakładania szwów, zaś blizna jest niemal niewidoczna.
  • total vasectomy (TV) – zabieg ten polega na podwiązaniu nasieniowodów – zakładamy wówczas podwójne, nierozpuszczalne szwy, dodatkowo stosujemy mikrokoagulację ujść nasieniowodów.

O tym, jak bardzo wazektomia wpływa na swobodę i radość z życia intymnego chętnie wypowiadają się nie tylko mężczyźni, ale przede wszystkim ich partnerki. Dojrzały seks bez celów prokreacyjnych dla jednych, a dla drugich bez obawy przed ciążą, staje się już czystą przyjemnością.