Mediraty
Ślady po trądziku? Wcale nie na zawsze!
0
W
Ślady po trądziku? Wcale nie na zawsze!
Ślady po trądziku? Wcale nie na zawsze!

Nazwa trądzik młodzieńczy bywa myląca, ponieważ wiele osób również w średnim wieku zmaga się jeszcze z trądzikiem, zaś ci, dla których to przeszłość, nadal mają na twarzy efekty jego działania. Porowata skóra z bliznami to idealny materiał dla nas! Mamy na to sposoby.

Żeby dobrać odpowiednią terapię, trzeba najpierw ocenić fazę trądziku.

Jaka faza trądziku?

Żeby dobrać odpowiednią terapię, trzeba najpierw ocenić fazę trądziku. Ta aktywna, kiedy jeszcze pojawiają się ropiejące krosty, wyklucza wszelkie metody, które mogłyby rozniecić stan zapalny. Ona wymaga zupełnie innego traktowania, a przede wszystkim restrykcyjnej codziennej pielęgnacji.

Laser na zwężenie porów i blizny

Dopiero faza potrądzikowa, kiedy już nie występują świeże wypryski, nadaje się zarówno do leczenia laserem frakcyjnym CO2, jak i do stosowania radiofrekwencji mikoigłowej. Zabiegi te uszkadzają skórę, co nie jest wskazane przy trądziku aktywnym, i w ten sposób stymulują odradzanie się nowych komórek. Dzięki temu rozszerzone pory zastąpione nową tkanką są wyraźnie spłycone. Efektem zabiegu jest gładka, rozświetlona skóra.

Mezoterapia na ślady po trądziku

Wykorzystując mezoterapię igłową, możemy też wprowadzić substancje silnie stymulujące wytwarzanie kolagenu, np. krzemionki organicznej. Dzięki wykonaniu mikronakłuć skóry, przez maleńkie kanaliki aplikowane są lecznicze i regenerujące substancje aktywne. Działając bezpośrednio na skórę właściwą, zwiększa się absorpcja substancji leczniczych niż w przypadku działania bezpośrednio na naskórek. Natomiast zamierzony i kontrolowany stan zapalny aktywuje naturalne procesy regeneracyjne.

Jeśli chcesz zapomnieć o młodzieńczych pryszczach, spraw, aby Twoja skóra również była wolna od pamiątek po trądziku.