Mediraty
Kiedy do akcji wkracza laser CO2?
0
L
Kiedy do akcji wkracza laser CO2?
Kiedy do akcji wkracza laser CO2?

Laser frakcyjny znany jest przede wszystkim jako mistrz resurfacingu, czyli laserowego odmładzania skóry. Doskonały w likwidowaniu zmarszczek, redukcji przebarwień i rozstępów, jest również niezastąpiony w leczeniu blizn i kurzych łapek, przywraca skórze kolor, gładkość i jędrność.

Wytworzony kolagen ujędrnia skórę, a uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona przez odnowioną i zdrową tkankę – gładką o jednolitym kolorycie.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Skupiona wiązka światła powoduje w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, w ten sposób skóra dostaje sygnał do regeneracji. Działanie lasera frakcyjnego CO2 stymuluje naskórek i skórę właściwą do produkowania większej ilości kolagenu, aby rozpoczął się proces gojenia. Wytworzony kolagen ujędrnia skórę, a uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona przez odnowioną i zdrową tkankę – gładką o jednolitym kolorycie.

Jak przeprowadza się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Po uruchomieniu głowicy lasera w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a przez kolejne dni naskórek będzie się łuszczył. Jednak na tym koniec konsekwencji – dlatego laser jest idealnym wyborem dla pacjentów, którzy pragną zabiegów bezbolesnych, niewymagających hospitalizacji, po których od razu można wrócić do normalnego życia.