Mediraty
Zabójcze trio dla twojej skóry
0
D
Zabójcze trio dla twojej skóry
Zabójcze trio dla twojej skóry

Cukier zatyka

Po pierwsze cukier! I nie, nie przyjmujemy tłumaczenia, że brązowy, że trzcinowy. Każdy cukier niszczy włókna kolagenowe, zakwasza organizm i jest pożywką dla bakterii. To właśnie cukier zapycha pory skóry, wpływa na to, że skóra szarzeje i traci jędrność.

Są produkty, którym warto po prostu podziękować, żeby być zdrową i piękną w każdym wieku.

Gluten wysusza

Po drugie gluten – jeśli go tolerujesz, nie ma potrzeby całkowitej eliminacji. Jednak nadmiar glutenu może powodować lekką opuchliznę, małe krostki, poszarzałą skórę i przebarwienia. Trudny do strawienia gluten lubi wywoływać stany zapalne skóry oraz wysuszenie i łuszczenie się skóry, a także przedwczesne zmarszczki i wypryski.

Alkohol zaburza

Po trzecie alkohol – o szkodliwym działaniu na ciało, umysł i psychikę można by napisać tomy. Koncertując się jedynie na wpływie na skórę, alkohol tak jak cukier niszczy włókna kolagenowe. Poza tym zaburza działanie układu hormonalnego oraz obciąża wątrobę, czego konsekwencją są na przykład wypryski na twarzy. U osób regularnie spożywających alkohol zaobserwujemy poszarzałą matową cerę i bardzo szybki proces starzenia.