Oczko w głowie, czyli jak zadbać o własne oczy
0
N
Oczko w głowie, czyli jak zadbać o własne oczy
Oczko w głowie, czyli jak zadbać o własne oczy

Oto 7 codziennych rytuałów, których potrzebują Twoje oczy:

  • Kremy po oczy – najlepiej z witaminami A, C i E, kwasem hialuronowym i ceramidami. Nasze oczy naprawdę potrzebują nieco innego kremu niż twarz.
Prawdziwy sukces w dbaniu o nasz wygląd osiągniemy wtedy, gdy połączymy domową pielęgnację ze specjalistycznymi zabiegami.
  • Demakijaż – największym grzechem urodowym kobiet jest niedokładny demakijaż oczu. A nasza skóra potrzebuje odpoczynku, co możemy jej zafundować, usuwając make up naturalnymi płynami miceralnymi, mleczkami, olejkami, najważniejsze, aby ich skład był pozbawiony dodatków takich komponentów jak: SLS, SLES, alkohol, sztuczne barwniki i konserwanty.
  • Sen jest dobry prawie na wszystko, ale dla oczu to prawdziwe błogosławieństwo. Zarywanie nocy to nie tylko katorga dla mózgu i układu odpornościowego, ale również dla skóry – tzw. worki pod oczami czy cienie często są efektem niedospania.
  • Fotoprotekcja, czyli ochrona przeciwsłoneczna i stosowanie kremów z filtrami UV również pod oczami. Warto też zadbać o dobre okulary przeciwsłoneczne i kapelusz osłaniający oczy przed słońcem.
  • Woda – nasz podstawowy składnik ciała lubi, kiedy ciągle dostarcza się świeżej porcji życiodajnego płynu. Regularne picie wody nawilża skórę, wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Nasze oczy również lubią wodę w sprayu, czyli hydrolaty. Mgiełka z czystka to nie tylko ulga dla naszej skóry. Ten hydrolat łagodzi stany zapalne skóry, likwiduje i rozjaśnia przebarwienia na skórze, wyrównując koloryt, zmniejsza cienie i „worki pod oczami”.
  • Masaż – automasaż skóry wokół oczu poprawia krążenie krwi, dotlenia i odżywia tkanki skóry, a także poprawia koloryt i zwiększa jędrność skóry.
  • Maseczki – nasze powieki i skóra wokół oczu uwielbiają maseczki i kompresy – w tej roli świetnie sprawdza się zielony ogórek, ale kojące okłady z zielonej herbaty równie godnie go zastępują.

Prawdziwy sukces w dbaniu o nasz wygląd osiągniemy wtedy, gdy połączymy domową pielęgnację ze specjalistycznymi zabiegami, a skóra wokół oczu odwdzięczy się nam jędrnością, elastycznością i długim efektem świeżości. Warto więc poświęcić codziennie kwadrans dla oka.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj materiał video o blefaroplastyce na naszym kanale You Tube klikając TUTAJ.