Mediraty
Korygować? Asymetria warg sromowych
0
C
Korygować? Asymetria warg sromowych
Korygować? Asymetria warg sromowych

Asymetria warg sromowych nie jest ani patologią, ani chorobą – nasze ciała tylko pozornie są symetryczne. Wystarczy porównać ze sobą dwie połówki twarzy. Dysproporcje anatomiczne warg sromowych miewają charakter wrodzony, ale czasem mogą pojawić się po ciąży i porodzie naturalnym, jako efekt długotrwałych stanów zapalnych lub nagłego przyrostu masy ciała.

Nieznaczna asymetria warg sromowych dla wielu kobiet nie ma znaczenia, jednak duża dysproporcja potrafi być źródłem kompleksów, ale również dyskomfortu i bólu.

Kiedy warto korygować asymetrię warg sromowych?
Nieznaczna asymetria warg sromowych dla wielu kobiet nie ma znaczenia, jednak duża dysproporcja potrafi być źródłem kompleksów, ale również dyskomfortu i bólu. Kobiety unikają wówczas zbliżeń, czasami rezygnują z aktywności sportowych, zmagają się z częstymi infekcjami. Bywa, że nawet długie siedzenie przy biurku czy wyjście na basen lub plażę w obcisłym stroju kąpielowym staje się kłopotem. Niezależnie jednak od skali problemu, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym czy labioplastyka to zabiegi, dzięki którym nie tylko będziesz cieszyła się pięknem idealnej symetrii, ale zaczniesz delektować się tym, co dziś bywa dla Ciebie dotkliwe!