Mediraty
Dłonie – Twoja pierwsza wizytówka
0
N
Dłonie – Twoja pierwsza wizytówka
Dłonie – Twoja pierwsza wizytówka

Oczy i dłonie – trudno je ukryć i wiele o nas mówią. Te drugie nie mają z nami lekko – narażone na działanie czynników zewnętrznych, wody, wiatru, mrozu i detergentów często starzeją się szybciej niż cała reszta. Niektórzy twierdzą, że nawet o 10 lat w porównaniu ze skórą na innych częściach ciała. Również na nich manifestują się zwykle rozmaite dolegliwości – przebarwienia czy plamy wątrobowe są jak otwarta książka o tym, co w nas.

Warto rozważyć rewitalizację skóry dłoni, aby odbudować zniszczony naskórek i utraconą tkankę, a także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny.

Charakterystyka skóry dłoni
Ze względu na minimalną ilość tkanki podskórnej występującej na dłoniach skóra dłoni jest delikatniejsza i łatwiej ją uszkodzić. Zawiera ona niewielką ilość gruczołów łojowych, dlatego też łatwo ulega ona przesuszeniu i odwodnieniu. Mycie naczyń, częste dezynfekcje w okresie pandemii, słońce, wykonywanie prac ogrodowych, to wszystko „daje nam po łapkach”.
Dlatego rola pielęgnacji jest tutaj nie do przecenienia.

A co my możemy zrobić dla twoich dłoni?
Jeśli widzisz u siebie:

  • zmarszczki na dłoniach
  • utratę jędrności i sprężystości skóry
  • przebarwienia posłoneczne i wątrobowe
  • łuszczącą się i pękającą skórę
  • nadmierną potliwość dłoni
  • blizny pourazowe i pooperacyjne
  • nadmierne rogowacenie naskórka

warto rozważyć rewitalizację skóry dłoni, aby odbudować zniszczony naskórek i utraconą tkankę, a także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg rewitalizacji eliminuje również przebarwienia słoneczne i plamy starcze oraz redukuje nadpotliwość, która także szkodzi Twojej skórze.

Metody rewitalizacji skóry dłoni
Zabiegi te wykonujemy rozmaitymi metodami – może być to laser frakcyjny, mezoterapia igłowa gotowymi preparatami. Do tego celu stosuje się też toksynę botulinową, kwas hialuronowy, ale także naturalny materiał pacjenta jak tłuszcz, fibrynę czy osocze bogatopłytkowe. Dzięki temu skóra dłoni jest sprężysta, gęściejsza, bardziej nawilżona, a wcześniej widoczne żyły stają się mniej zauważalne.

Uzupełnianie grzbietów dłoni
Możemy również rozważyć odżywienie i uzupełnianie objętości grzbietów dłoni, kiedy skóra naszych dłoni jest nie tylko wiotka i pergaminowa, ale również poprzecina sinymi wstęgami żył, bruzdami oraz plamami.
Niezależnie jednak od wybranego zabiegu, o dłonie warto dbać codziennie domowymi sposobami pielęgnacyjnymi, bo czasy, kiedy damy okrągły rok chodzą w rękawiczkach już dawno minęły.