Mediraty
Lipotransfer – naturalne odmłodzenie skóry
0
L
Lipotransfer – naturalne odmłodzenie skóry
Lipotransfer – naturalne odmłodzenie skóry

Liposukcja to zabieg, który może być przeprowadzony na wielu częściach ciała. Najczęściej jednak wykonywana jest na brzuchu, udach, pośladkach, klatce piersiowej, ramionach oraz podbrzuszu. Dzięki temu można uzyskać wymarzoną sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie.

Dzięki temu można uzyskać wymarzoną sylwetkę i poprawić swoje samopoczucie (…)
Wskazania do zabiegu

Lipotransfer stosuje się przede wszystkim w celu poprawy kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Zabieg pozwala na uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej, a także redukcję zmarszczek i niedoskonałości skóry. Jest to także doskonała metoda na zwiększenie objętości ust czy wypełnienie bruzd nosowo-wargowych.

Dla kogo jest przeznaczony?

Lipotransfer przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, ale nie chcą sięgać po drastyczne metody, takie jak np. lifting czy botox. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób starszych, u których skóra traci elastyczność, ale również dla osób, które chcą poprawić proporcje swojego ciała.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są widoczne już po kilku tygodniach od jego przeprowadzenia. Skóra staje się jędrniejsza, gładka i pełna blasku, a także bardziej napięta. Po zabiegu nie ma ryzyka wystąpienia szpecących blizn, a pacjent może wrócić do codziennych czynności już po kilku dniach.

Ciekawostki o lipotransferze
  • Pierwszy lipotransfer przeprowadzono już w 1893 roku.
  • Lipotransfer stosowany jest także w celu poprawy wyglądu ramion, brzucha czy pośladków.
  • Przeszczep tłuszczu może przyspieszyć proces gojenia się ran.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lipotransferu i innych zabiegów medycyny estetycznej, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej