Mediraty

LISTA ZABIEGÓW


Usuwanie blizn poporodowych

Usuwanie blizn poporodowych

Blizna po nacięciu krocza – laser, osocze i więcej

Nacięcie krocza (episiotomia) to zabieg chirurgiczny, który jest w naszym kraju niezwykle popularny – szacuje się, że co druga rodząca w Polsce ma nacinane krocze, w tym praktycznie każda, która rodzi po raz pierwszy. Nacięcie krocza może jednak wiązać się z licznymi konsekwencjami, nie tylko krótkotrwałymi (przedłużone gojenie się ran podczas połogu, ryzyko infekcji), ale i długotrwałymi, takimi jak bolesność tych okolic – najczęściej podczas stosunku, lecz nie tylko. Odrębnym tematem jest estetyka intymna, która jest niezwykle ważna dla wielu pacjentek.

W BClinique usuwamy blizny poporodowe krocza na wiele sposobów – laserowo lub korzystając z osocza lub tłuszczu pacjentki.

Wskazania do zabiegu:

  • ból i dyskomfort podczas stosunku wywołany przez nacięcie krocza,
  • ogólna bolesność krocza po porodzie,
  • chęć poprawy estetyki miejsc intymnych po porodzie

Zalety:

  • szeroki wachlarz technik pozwala wybrać najlepszą metodę do potrzeb i oczekiwań,
  • zabieg przy użyciu substancji naturalnych, występujących w organizmie, to mniejsze ryzyko powikłań i bezpieczeństwo dla osób z alergią,
  • brak konieczności rekonwalescencji, pacjentka po zabiegu może wrócić do domu,
  • pośrednim efektem zabiegu jest większa elastyczność, napięcie oraz nawilżenie okolic intymnych,
  • zabieg nie ma negatywnego wpływu na następne porody pacjentki

Często Zadawane Pytania

Jakich efektów możesz się spodziewać?
Jak to działa?
Jak wygląda zabieg?
Ile kosztuje zabieg?

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WĘCEJ?

ZADZWOŃ

 

(+48) 731 206 904

Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.

Usuwanie poporodowych blizn krocza Olsztyn

Usunięcie blizn po nacięciu krocza to zabieg, na który decyduje się bardzo wiele pacjentek po porodzie naturalnym. Kiedy mobilizacja blizny nie przynosi oczekiwanych rezultatów (lub w ogóle się nie odbyła) jest to metoda, która daje 100% skuteczność i pewność efektów. Zabieg może być wykonany od razu po pierwszym porodzie lub kolejnym – nie ma to znaczenia dla całej procedury. Laserowe usunięcie blizn poporodowych Olsztyn? Zapraszamy do BClinique!

Laserowe usunięcie blizn po nacięciu krocza Olsztyn

Ciąża i poród nie pozostają bez wpływu na organizm kobiety. Obok problemów z kręgosłupem czy nietrzymaniem moczu, bardzo często ogromnego dyskomfortu przysparza blizna po nacięciu krocza – zabiegu chirurgicznym, który w naszym kraju jest niemal rutynowy. Każda pacjentka, która po porodzie skarży się na ból, czy „ciągnięcie” tych okolic, u której pojawiły się problemy w życiu seksualnym – czy to natury psychologicznej, czy to fizycznej, nie powinna zwlekać z podjęciem odpowiednich kroków ku poprawie swojego życia intymnego. Laserowe usunięcie blizn po nacięciu krocza Olsztyn to zabieg, który może poprawić codzienność kobiety po porodzie siłami natury.

 

Blizna po nacięciu krocza

Nie tylko ciąża rozwiązana cesarskim cięciem może pozostawić kłopotliwe lub szpecące blizny. Również poród drogami natury wiąże się z ryzykiem komplikacji i interwencji medycznych, które mogą przysporzyć kobietom problemów ze zdrowiem i akceptacją swojego ciała po porodzie. Korekcja blizn krocza to zabieg, który może pomóc dojść do siebie każdej kobiecie, która zdecydowała się na macierzyństwo. Ułatwmy sobie ten nowy etap! Zapraszamy na rozmowę wstępną o tym zabiegu do BClinique w Olsztynie.

Blizny poporodowe to temat, który może być trudny i krępujący, szczególnie dla kobiet, które przeszły skomplikowany poród i unikają wizyt u lekarza. Jednak kiedy minie ból psychiczny i fizyczny, przychodzi pora na realne spojrzenie na sytuację. Jeśli blizny są i do tego utrudniają życie lub są przyczyną kompleksów, można rozeznać się na temat usuwania blizn poporodowych po pęknięciu lub nacięciu krocza. Wbrew pozorom takie zabiegi wykonujemy bardzo często, tylko mało się o nich mówi. Poznaj, jakimi metodami usuwania blizn po szyciu krocza dysponujemy w BClinique!

Blizna po nacięciu czy pęknięciu krocza

Z punktu widzenia lekarza, który będzie zajmował się usuwaniem blizny, nie ma to większego znaczenia. Niezależnie od tego czy krocze było nacinane czy pękło samoistnie (a może w Twoim przypadku zarówno wykonano nacięcie, jak i zaszło pęknięcie), musimy umówić się na konsultację. Po obejrzeniu i zbadaniu blizny, porozmawiamy o tym, jak może wyglądać terapia usuwania blizn krocza.

W BClinique usuwamy blizny poporodowe krocza na wiele sposobów – laserowo lub korzystając z osocza czy tkanki tłuszczowej pacjentki lub za pomocą gotowych preparatów do mezoterpaii.

Wskazania do usuwania blizn po szyciu krocza

Ból lub dyskomfort podczas stosunku to wyraźne wskazania, aby sprawdzić czy powodem tych problemów nie jest blizna po pęknięciu krocza. Jeżeli ginekolog wykluczy infekcję intymną i inne powody takich dolegliwości, warto sprawdzić czy problemem nie jest bolesność blizny.

Ogólna bolesność krocza (nie tylko podczas stosunku) to inne wskazanie do sprawdzenia czy powodem nie jest blizna.

Blizna po nacięciu krocza niestety nie zawsze jest mało widoczna. Jeżeli pacjentkę zszywał mało doświadczony lekarz lub wystąpiły powikłania w procesie gojenia blizny, może ona wyglądać o wiele gorzej niż powinna.

Być może podczas oglądania w lusterku okolic blizny, pomyślisz, że blizna zawsze jest brzydka i “tak być musi”. Niekoniecznie. Medycyna dysponuje takimi możliwościami, że widoczność blizny można znacznie zmniejszyć!

Tak, chęć poprawy wyglądu “w tym miejscu” również jest wskazaniem do konsultacji w sprawie usuwania blizn po nacięciu! Masz prawo czuć się atrakcyjna, niezależnie od tego czy rodziłaś naturalnie czy przez cesarskie cięcie. Nie dla partnera, a dla samej siebie!

Gdy konieczne jest nacięcie krocza blizna jest tego nieodłącznym elementem. Poznaj, jakimi metodami usuwamy blizny po szyciu.

Osocze bogatopłytkowe na bliznę krocza

Osocze, które wykorzystujemy do zabiegu niwelowania blizn poporodowych jest pozyskiwane z krwi żylnej pacjentki.

Jakie właściwości posiada osocze?

Przede wszystkim nie jest dla naszego ciała obce, więc zabieg jest w pełni bezpieczny.

Zabiegi z osoczem są w ostatnich latach bardzo popularne w branży medycznej i kosmetologicznej z uwagi na silne działanie regenerujące.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz znieczuli obszar krocza, na którym jest blizna i przystąpi do podawania osocza. Zabieg ostrzykiwania krocza osoczem może być dla pacjentki odrobinę krępujący, ale już w niedługim czasie po powinny być zauważalne pozytywne efekty!

Jak działa osocze na bliznę po nacięciu krocza?

Osocze jest bogate w czynniki wzrostu i posiada silne działanie regeneracyjne. Dzięki temu zabiegowi, blizna krocza zostanie przebudowana i bardziej gładka. Zmieni się struktura  i jakość skóry.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentka może od razu wrócić do domu. Na skórze może pojawić się lekki obrzęk lub zaczerwienienie, które powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni. Zabieg nie ma wpływu na przyszłe porody naturalne.

Własny tłuszcz na blizny po szyciu krocza

Wypełnianie blizn własną tkanką tłuszczową jest wykorzystywane w terapii różnych blizn zanikowych. Należą do nich blizny potrądzikowe, pourazowe i inne wklęsłe blizny.

Jak przebiega usuwanie blizn po nacięciu krocza?

Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. Na początku lekarz pobiera pacjentce tkankę tłuszczową (np. z okolicy uda lub brzucha).

Następnym krokiem jest oczyszczenie pobranej tkanki, a następnie jej rozbicie na maleńkie cząsteczki, lekarz podaje w ten sposób uzyskany preparat w bliznę krocza za pomocą serii iniekcji podskórnych.

Po tym zabiegu również może pojawić się obrzęk i jest to zupełnie normalne. Efekt wypełnienia blizny jest widoczny praktycznie od razu.

Zabiegi laserowe na blizny po szyciu krocza

Ogólne działanie zabiegów laserowych polega na wywołaniu kontrolowanego uszkodzenia skóry, by pobudzić ją do regeneracji. Tak samo jest w przypadku pracy z blizną po nacięciu lub pęknięciu krocza.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa do 30 minut. Na co można liczyć po laseroterapii blizn krocza? Blizny ulegną spłyceniu i wygładzeniu. Jednak żeby to nastąpiło, skóra musi przejść proces regeneracji i odbudowy. Nowe włókna kolagenowe, które zaczną się wytwarzać po zabiegu, dodadzą jędrności i sprężystości tkankom. Wygładzenie blizn krocza to jedno, ale efektem dodatkowym może być ujędrnienie i “odmłodzenie” okolic intymnych.

Jak widzisz, dysponujemy kilkoma metodami usuwania blizn po pęknięciu krocza. Zachęcamy do umówienia się na konsultację, aby omówić Twój przypadek.