Mediraty

LISTA ZABIEGÓW

Lip Flip

Lip Flip

Lip Flip – Piękne i Pełne Usta

Zabieg Lip Flip to metoda, która pozwala na subtelne powiększenie i odmłodzenie ust. Polega on na wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej w mięśnie górnej wargi, co powoduje delikatne uniesienie, odwinięcie i uwidocznienie różowej części górnej wargi. Dzięki temu kontur warg zyskuje bardziej wyrazisty kształt, a odległość między ustami a końcem nosa zostaje zmniejszona, co pozytywnie wpływa na odbiór całej twarzy. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach od jego wykonania. Co więcej, zabieg Lip Flip nie powoduje opuchlizny ani zaczerwienień, dzięki czemu można wrócić do codziennych czynności od razu po jego wykonaniu. Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną uzyskać piękne, naturalne i pełne usta bez konieczności stosowania substancji wypełniających lub inwazyjnych procedur chirurgicznych.

Z uwagi na swoje liczne zalety zabieg ten przyciągają coraz większą liczbę osób zainteresowanych poprawą wyglądu swoich ust. Wśród jego licznych zalet należy wymienić: naturalny efekt, bezpieczeństwo, krótki czas trwania, brak opuchlizny i zaczerwienień, odwracalność, szybkie gojenie i co równie ważne – jest mało bolesny.

Wskazania do zabiegu:
 • Utrata pełności ust związana z pierwszymi oznakami starzenia.
 • Zmniejszenie jędrności ust, co prowadzi do zatarcia ich kształtu i konturu.
 • Chęć subtelnego powiększenia i odmłodzenia ust.
 • Niechęć do stosowania inwazyjnych procedur chirurgicznych.

Zalety:

 • Naturalny wygląd ust.
 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Brak opuchlizny i zaczerwienień po zabiegu.
 • Efekty widoczne już po kilku dniach od wykonania.
 • Odwracalność efektów zabiegu.
 • Mało bolesny zabieg.
 • Krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.
 • Zabieg jest odpowiedni dla każdego, kto pragnie uzyskać piękne, naturalne i pełne usta.
 • Możliwość powtarzania zabiegu po upłynięciu określonej ilości czasu.
 • Zabieg Lip Flip jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą stosować wypełniaczy czy inwazyjnych procedur chirurgicznych

Często Zadawane Pytania

Jakich efektów możesz się spodziewać?
Jak to działa?
Jak wygląda zabieg?
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Ile kosztuje zabieg?
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WĘCEJ?

ZADZWOŃ

(+48) 731 206 904

Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.

Lip Flip Olsztyn - zapraszamy!

Wybierz Lip Flip, wybierz efekty, których nie trzeba się doszukiwać

Lip Flip? Olsztyn? Wybierz nas!

Chciałabyś poprawić wygląd swoich ust, ale obawiasz się ewentualnego bólu, a przede wszystkim efektu po zabiegu modelowania usieciowanym kwasem hialuronowym? Mamy dla Ciebie alternatywę, a jest nią zabieg Lip Flip, który polega na podaniu niewielkich dawek toksyny botulinowej w mięsień okrężny ust. Lip Flip cieszy się dużą popularnością w naszej klinice medycyny estetycznej jako zabieg “na początek”, ale często okazuje się, że dla klientki ten efekt jest zadowalający i nie decyduje się ona na dodatkowe wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

Na czym polega Lip Flip

Lip Flip polega na podaniu (wstrzyknięciu) niewielkich dawek toksyny botulinowej w mięsień nad górną wargą. Nie jest to tak głęboka iniekcja jak w przypadku wypełniania warg kwasem hialuronowym. Ukłuć jest kilka i są dość płytkie. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i pacjentka może po nim wrócić do codziennych czynności, a także do pracy.

Botoks zatrzymuje impuls nerwowy tak, by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Można porównać to do odpoczynku mięśnia, podczas którego zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Czym jest botoks

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, nie jest wypełniaczem, a lekiem. Jej zastosowanie w medycynie dotyczy leczenia spastyczności kończyn górnych i dolnych. Lekarze wspomagają się toksyną botulinową w przypadku bruksizmu, który jest przyczyną ścierania zębów i bóli w okolicach stawów żuchwowo-skroniowych, a nawet migrenę lub zeza. Co ciekawe, wyróżniamy aż osiem serotypów botoksu (od A do H). Różnią się one między sobą zarówno budową, jak i receptorami, masą cząsteczkową oraz czasem utrzymywania się efektu.

Historia botoksu

W medycynie estetycznej toksynę botulinową wykorzystuje się w wygładzaniu zmarszczek czoła i kurzych łapek, ale też w leczeniu nadpotliwości np. pach, dłoni i stóp. Od czego zaczęła się historia botoksu? Zastosowanie botoksu w medycynie przypisuje się amerykańskiemu lekarzowi. Allan Scott w latach 80. XX wieku wykorzystał toksynę w leczeniu zeza. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła egzotoksynę botulinową w 1989 r. do leczenia zeza, kurczu powieki wywołanego dystonią, łagodnego kurczu powieki i zaburzeń nerwu twarzowego. Botoks stosuje się również do leczenia nadpotliwości pach, dłoni i stóp, leczenia bólów głowy wywołanych napięciem mięśniowym oraz niestabilności wypieracza moczu.

W roku 2002 zatwierdzono stosowanie toksyny botulinowej w celach estetycznych. Początkowo korzystano z niej do wygładzania zmarszczek mimicznych na czole, czyli tych pojawiających się podczas unoszenia brwi i marszczenia czoła. Dwa lata później botox zatwierdzono do leczenia pierwotnej nadpotliwości pach.

Obecnie toksyna botulinowa typu A jest stosowana w medycynie estetycznej do czasowego likwidowania dynamicznych zmarszczek mimicznych twarzy i szyi, unoszenia koniuszka nosa, kącików ust i brwi, a także osłabiania mięśni żwacza, które nadmiernie pracują podczas bruksizmu. Twarz osoby cierpiącej na bruksizm z czasem staje się szeroka i kwadratowa na dole. Gdy botoks osłabi mięśnie żwacze, twarz pacjenta ulega wyszczupleniu.

Współcześnie w medycynie najczęściej stosowana jest toksyna botulinowa typu A, uznawana za najsilniejszą.

Efekt po Lip Flip na usta

Efekt po tym zabiegu jest tak subtelny i naturalny, że nie sposób zarzucić mu sztuczność lub przesycenie. Lekko wywinięta górna warga i podkreślony naturalny zarys ust – to efekty po podaniu toksyny botulinowej w wyznaczone przez lekarza punkty nad ustami.

Możliwe powikłania po Lip Flip

Trudno nazwać je powikłaniami, bo mijają po maksymalnie kilku dniach, ale zdarzają się i trzeba mieć to na uwadze. Mowa o obrzęku i zasinieniu w miejscach podania botoksu. Zdarzają się czasami, ale nie są niczym groźnym dla zdrowia pacjentki i znikają dość szybko.

Kwas hialuronowy czy Lip Flip

Botoks czy wypełniacz? Są to zupełnie różne preparaty o odmiennym składzie i działaniu. Lip Flip może być zabiegiem pierwszego wyboru i często nasze pacjentki są tak zadowolone uzyskanym efektem, że nie decydują się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym usieciowanym.

Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej w naszej placówce w Olsztynie, dowiesz się, jakiego efektu możesz spodziewać się w Twoim konkretnym przypadku. Często na początek proponujemy Lip Flip, ale jeśli pacjentka marzy o dużych, pełnych ustach, a jej usta są naturalnie ledwo widoczne, możemy zaplanować proces stopniowego powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym.

Przy użyciu kwasu hialuronowego usieciowanego specjalista wypełnia usta i wyrównuje ewentualne asymetrie. Pracujemy kilkoma metodami i zawsze dopasowujemy technikę do konkretnych ust, ale też do oczekiwań pacjentki.

Różnice w zaleceniach po obu zabiegach

Lip Flip to zabieg, który nie wiąże się z jakimiś szczególnymi zaleceniami. Poleca się, aby miejsca wkłuć utrzymywać w czystości.

Natomiast po iniekcji kwasem hialuronowym należy trzymać się konkretnych zaleceń naszego lekarza. Zalicza się do nich m.in. unikanie spożywania gorących i lodowatych potraw oraz napojów przez 2 dni po iniekcji. Wskazane jest picie dużej ilości wody niegazowanej. Odradzamy też korzystanie z sauny, basenu i siłowni przez okres około tygodnia.

Kiedy widać pełen efekt po botoksie lub kwasie?

W przypadku podania botoksu efekt zaczyna być widoczny po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach. Przygoda z kwasem hialuronowym usieciowanym wygląda zupełnie inaczej. Przez pierwsze 2-3 dni usta mogą być obrzęknięte i nienaturalnie duże. Warto poddać się zabiegowi np. przez wolnym weekendem. Po tygodniu usta wyglądają już ładnie, a po 2-3 tygodniach można mówić o “ułożeniu się” wypełniacza. Oznacza to, że usta są znowu miękkie, jędrne i nie czuć w nich żadnych grudek.

Inne zabiegi na większe usta

Przykurczone wraz z upływem czasu mięśnie są przyczyną napięć i pojawiania się zmarszczek. W jaki sposób można dodatkowo rozluźniać mięsień okrężny ust?

Masaż Kobido lub automasaż

Popularny od kilku lat japoński rytuał masażu twarzy sięgający powięzi obejmuje również okolice ust. Możesz korzystać z dobrodziejstw masażu kobido w naszej klinice. Widoczne efekty daje systematyczność. Masowanie i rozcieranie mięśnia okrężnego ust możesz wykonywać samodzielnie w ramach automasażu.

Kinezjotaping

Kinezjotaping estetyczny, czyli oklejanie specjalnymi taśmami opanowało już rynek kosmetyczny, a nie tylko medyczny. Z kinezjotapingu możesz skorzystać w takich samych miejscach, w których w ofercie jest masaż kobido lub rehabilitacja.

Pinezkowanie na zmarszczki

Pinezkowanie, zwane akupunkturą kosmetyczną polega na umieszczeniu krótkich, cieniutkich igiełek w miejscach, które chcemy wygładzić i rozluźnić. Znakomite efekty są widoczne już po kilku sesjach, jednak nie jest to efekt jak po podaniu botoksu. Pionowe zmarszczki nas ustami ulegają spłyceniu, a sama górna warga, dzięki rozluźnieniu mięśnia, staje się bardziej widoczna. Pinezkowanie to zabieg dla Pań ceniących naturę.

Chirurgiczne podniesienie górnej wargi

Zabieg chirurgicznego poniesienia górnej wargi, zwany bullhorn, polega na wycięciu fragmentu skóry między nosem a wargą. Trwa około godziny i jak nazwa wskazuje, jest to zabieg przeprowadzany przez chirurga. My proponujemy zacząć od mniej inwazyjnych metod poprawy wyglądu ust.

Wypełniacz czy Lip Flip na usta

Cena i częstotliwość wykonywania obu zabiegów jest zróżnicowana. 

Cena zabiegu Lip Flip, czyli podania botoksu w mięsień okrężny ust jest zabiegiem znacznie tańszym od wypełniania ust kwasem hialuronowym. Różnica w cenie wynika głównie z użycia zupełnie innego preparatu.

W naszej klinice medycyny estetycznej Lip Flip na podkreślenie naturalnego piękna ust kosztuje 500 zł. Cena zabiegu z użyciem wypełniacza zaczyna się od 1300 zł i jest dokładnie ustalana podczas konsultacji.

Jak długo trzyma botoks i kwas hialuronowy

A co z utrzymywaniem się efektu? Czas utrzymywania się efektu zależy głównie od właściwości każdej osoby, ale przyjęło się, że botoks utrzymuje się od kilku do ośmiu miesięcy. Kwas hialuronowy, w zależności od stopnia usieciowania, daje efekt na około sześć do dwunastu miesięcy. Co nie znaczy, że po upływie roku wypełniacz wchłonie się w 100%. Najnowsze badania pokazują, że wbrew temu, co głoszono od lat, kwas hialuronowy usieciowany nie jest w pełni rozkładany. Potwierdzają to m.in. badania ultrasonograficzne. Jest to w pewnym sensie dobra wiadomość, ponieważ pacjentka nie musi po roku budować objętości ust na nowo. Niekiedy wystarczy dostrzyknąć pół mililitra wypełniacza, by cieszyć się efektem pełnych ust na kolejne miesiące.

Lip Flip i wypełniacz

Analizując i porównując powyższe metody na podkreślenie kształtu i widoczności ust, naszym zdaniem dwa najbardziej sensowne zabiegi to Lip Flip, czyli podanie botoksu nad górną wargę oraz modelowanie kwasem hialuronowym usieciowanym.

Lip Flip jest zabiegiem krótkim i efektownym. Modelowanie ust kwasem hialuronowym wiąże się z odrobinę większym dyskomfortem niż podanie botoksu, ale jeśli pacjentka oczekuje efektu sporego powiększenia, to wypełniacz taki efekt da. Niekiedy łączymy obie metody, aby wykorzystać w pełni ich możliwości u konkretnej pacjentki.

Lip Flip w Olsztynie

Zapraszamy na konsultację, która pomoże poznać oba zabiegi i podjąć decyzję, który z nich będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni. Konsultacja niekiedy może być połączona z wykonaniem wybranego zabiegu na podkreślenie ust. Decydując się na podanie botoksu nad górną wargę, musisz liczyć się z zaledwie kilkoma minutami dodatkowej wizyty. W przypadku wypełniania warg kwasem hialuronowym zabieg trwa dłużej, należy również doliczyć ok 30 minut, aż zaaplikowany znieczulający zacznie działać.

Nie jesteś zadowolona ze swoich ust? Chciałabyś je delikatnie poprawić? Przybliżymy Ci, jakie efekty możemy uzyskać w Twoim przypadku, z jakimi kosztami będzie to się wiązało oraz jak długo utrzymają się efekty.

Serdecznie zapraszamy!