Mediraty

LISTA ZABIEGÓW


Ginekomastia

Ginekomastia

metodyka i leczenie

Ginekomastia, czyli nadmierne powiększenie gruczołu piersiowego u mężczyzn to choroba, która może sprawić wiele złego w kondycji psychicznej każdego mężczyzny. Ginekomastia zawsze wymaga diagnostyki, może mieć bowiem wiele przyczyn, od problemów hormonalnych, przez endokrynologiczne, nawet na nowotworowych kończąc. Ginekomastia jest więc zabiegiem, który z reguły uzupełnia cały proces leczenia, a nie go zastępuje. Z pewnością jest ważnym krokiem w poprawie samopoczucia pacjenta.

Zapraszamy na zabieg ginekomastii w BClinique.

Wskazania do zabiegu:

  • przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny

Zalety:

  • zabieg w znieczuleniu miejscowym,
  • krótki okres rekonwalescencji,
  • natychmiastowy efekt.

Często Zadawane Pytania

Jakich efektów możesz się spodziewać?
Jak to działa?
Jak wygląda zabieg?

Ile kosztuje zabieg?

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WĘCEJ?

ZADZWOŃ

 

(+48) 731 206 904

Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.

Ginekomastia Olsztyn

Ginekomastia (łac. pierś kobieca) to zabieg leczenia nieestetycznej przypadłości, jaką jest przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn. Pozwala na przywrócenie i odtworzenie prawidłowego wyglądu męskiej klatki piersiowej. Ginekomastia ma wymiar zarówno kosmetyczny, jak i psychologiczny i może być związana z różnymi czynnikami, od uwarunkowań genetycznych, do problemów zdrowotnych, a także pojawiać się wraz z wiekiem, w okresie starzenia. Ginekomastia Olsztyn to zabieg, który pozwala wielu mężczyznom odzyskać utraconą pewność siebie.

Ginekomastia Olsztyn

Powiększenie gruczołu piersiowego u mężczyzn jest naturalne w wielu okresach życia. Już noworodki płci męskiej mają powiększone gruczoły piersiowe, w wyniku działania żeńskich hormonów, które przechodzą na dziecko z organizmu matki. Drugim takim okresem jest pokwitanie, w wieku od 13 do 16 lat, kiedy organizm chłopca nie wydziela jeszcze dostatecznej ilości testosteronu. Zazwyczaj jest to okres przejściowy, ale zdarza się, że efekt utrwali się – zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej u dzieci i nastolatków borykających się z nadwagą. Ginekomastia może być też wynikiem chorób i problemów hormonalnych. Właśnie dlatego, obok zabiegu medycyny estetycznej, ginekomastia wymaga konsultacji lekarskiej, aby znaleźć przyczynę problemu.

 

Leczenie ginekomastii Olsztyn

Ginekomastia Olsztyn to zabieg, który przeprowadzamy również w gabinecie BClinique. Zabieg nie pozostawia blizn, a rekonwalescencja jest szybka. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym przez lekarza z ogromnym doświadczeniem. Zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną – to spotkanie z lekarzem, na którym można zadać wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości.