Mediraty

LISTA ZABIEGÓW

HIFU

HIFU,

czyli czas na lifting

Jest chyba tylko jedno słowo, które potrafi oddać opinie naszych pacjentek o zabiegach HIFU i to słowo to zdecydowanie: „bestseller”. To świetny przykład innowacyjności medycyny XXI wieku – efekty pojawiają się stopniowo i utrzymują się nawet przez dwa lata bez ponawiania. To kwintesencją wyobrażeń o zabiegu nowoczesnym, idealnym, dającym naturalny rezultat. HIFU jest również doskonały dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z medycyny estetycznej. Nie wymaga użycia igieł, nie zostawia żadnych śladów na skórze, a efekty są widoczne niemalże od razu.

Wskazania do zabiegu:
 • lifting twarzy, szyi i dekoltu
 • zwisające policzki (tzw. chomiki)
 • podwójny  podbródek
 • zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania
 • obwisła skóra na brzuchu po porodzie
 • wiotka skóra ramion, brzucha, pośladków i ud

Zalety:

 • dyskretny – nie zostawia żadnych śladów na skórze
 • trwałe efekty
 • nie uszkadza naskórka
 • możliwość ujędrnienia dowolnej części ciała
 • możliwość wykonania zabiegu przez cały rok (bez względu na nasłonecznienie, temperaturę czy warunki klimatyczne)
 • polecany nawet przy skórze o wyjątkowo niskiej elastyczności

Często Zadawane Pytania

Jakich efektów możesz się spodziewać?
Jak to działa?
Jak wygląda zabieg?
Ważne informacje
Ile kosztuje zabieg?

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

ZADZWOŃ

 

(+48) 89 307 03 20

Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.

Poszukujesz zabiegu HIFU w Olsztynie? Zapraszamy!

Ten zabieg to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy szukają rozwiązań idealnych, ale boją się igieł. HIFU w Olsztynie wybierają kobiety w każdym wieku: zarówno te, które mają problemy z jędrnością skóry (ze względu na typ urody, wiek, predyspozycje genetyczne, przebyte ciąże itd.), jak i te, które obawiają się utraty jędrności, ponieważ zauważyły pierwsze oznaki starzenia np. po procesie intensywnego odchudzania. Może być wykorzystany jako lifting twarzy lub skóry ramion, brzucha, pośladków i ud. Szukasz zabiegu, idealnego na pierwszy raz z medycyną estetyczną? Dyskretnego, z pięknymi efektami i bez użycia igieł? Wybierz HIFU. Olsztyn to miasto, w którym wykonujemy usługi w klinice przy ul. Wojska Polskiego 30A.

Wybierz metodę HIFU – wybierz efekty, których nie trzeba się doszukiwać

HIFU to emitowanie fali akustycznej o wysokiej częstotliwości – jej praca prowadzi do mikropoparzeń wewnątrz tkanki (o średnicy od 0,5 do 1 mm), dzięki czemu dochodzi do regeneracji i zagęszczania struktury komórkowej. HIFU to bezinwazyjny lifting twarzy. Odbywa się poprzez naświetlania, które aktywują procesy regeneracyjne w skórze, nie dochodzi tu do naruszenia ciągłości naskórka. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skróceniu – dlatego na efekty nie musimy czekać. Wybierając zabieg HIFU w Olsztynie, nie musisz rezygnować ze swoich codziennych aktywności – rekonwalescencja nie będzie konieczna, a skóra po zabiegu pozostanie w niezmienionym stanie. Właśnie dzięki tym zaletom, HIFU często wybierany jest przed ważnym wydarzeniem, np. weselem czy konferencją służbową.

HIFU w Olsztynie? Wybierz nas!

W naszym gabinecie w Olsztynie dbamy o urodę i zdrowie każdej pacjentki. Wiemy, co zrobić, żeby każda kobieta poczuła się u nas zadbana, zrozumiana i zaopiekowana. Właśnie dlatego zabiegi proponujemy tylko podczas konsultacji z lekarzem, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a w naszej pracy zawsze na pierwszym planie stawiamy zdrowie. To ono i naturalny efekt są dla nas najważniejsze! Uroda to tylko efekt uboczny.

HIFU to zabieg, który kilka lat temu zrobił duże zamieszanie w świecie kosmetologii i medycyny estetycznej. Zdaniem wielu nadaje spektakularne efekty, a niektórzy porównują je do efektów liftingu chirurgicznego. Kto z nas nie lubi konkretów? Krótki czas rekonwalescencji i brak konieczności wykonywania serii to ogromne zalety. Ponadto podczas zabiegu nie zostaje przerwana ciągłość naskórka.

Jak działa HIFU?

Nazwa HIFU to nic innego jak skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, oznaczającego skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków o szerokim zasięgu, które za pomocą głowicy docierają do głębszych warstw skóry. Ultradźwięki są od lat stosowane w medycynie, kosmetologii i podczas rehabilitacji, ale ultradźwięki pochodzące z HIFU mają nieporównywalną do nich moc.

Co ważne, podczas zabiegu energia dociera na określoną głębokość bez przerwania bariery naskórka. Dzięki temu nie trzeba martwić się o silne zaczerwienienie lub podrażnienie skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Po opuszczeniu gabinetu można swobodnie wrócić do pracy lub wyjść na zakupy w centrum handlowym.

Gdy tkanka absorbuje fale ultradźwiękowe pochodzące z HIFU, pod skórą pojawia się efekt termiczny i celowe uszkodzenie cieplne. HIFU jest jednym z zabiegów estetycznych, podczas których wywołujemy celowy stan zapalny, aby pobudzić skórę do regeneracji (przykładem innego zabiegu z pożądanym stanem zapalnym jest np. laser frakcyjny). A więc wywoływanie stanu zapalnego w tkance nie jest niczym nowym!

Długotrwały lifting HIFU na twarz

Jak to możliwe, że zabieg nazywany jest niechirurgicznym liftingiem i nie narusza zewnętrznej bariery naskórka? Podgrzana do temperatury około 63-70 stopni Celsjusza tkanka podlega lokalnym uszkodzeniom cieplnym, następuje koagulacja, wzrasta ciśnienie w komórkach, a ich struktury zostają uszkodzone. Wtedy tkanka zaczyna tworzyć łańcuchy naprawcze oraz nowy kolagen i elastynę! Są to naturalne mechanizmy odbudowy tkanek, bez wstrzykiwania wypełniaczy lub wycinania nadmiaru skóry i okresu rekonwalescencji.

Jak głęboko wnikają impulsy ultradźwiękowe HIFU?

To, jak głęboko wniknie fala pochodząca z HIFU, jest zależne od użytej głowicy oraz ustawień wprowadzonych przez operatora. Niezależnie od tego czy HIFU obsługuje lekarz, czy kosmetolog, konieczne jest przeszkolenie osoby wykonującej zabieg. Wybieraj gabinety z profesjonalnym personelem.

Właściwa przebudowa tkanek jest tu głównym celem, ale aby to nastąpiło, specjalista musi ocenić stan skóry i dopasować odpowiednie głowice, które zadziałają najskuteczniej i jednocześnie najbardziej bezpiecznie.

Urządzenie HIFU posiada głowice do twarzy i ciała, które są zaprogramowane do działania na różnych głębokościach – od 1,5 mm do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz, a w przypadku zabiegu na brzuch lub inną część ciała – od 8 mm aż do 18 mm. Specjalista nie tylko wybierze odpowiednią głowicę, ale również ustawi urządzenie na najbardziej skuteczne i bezpieczne parametry.

Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Odmładzanie i ujędrnianie przy pomocy zabiegu HIFU to metoda bardzo skuteczna, ale na efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Włókna kolagenu i elastyny nie wytworzą się w jedną noc.

Czy zabieg HIFU na twarz jest bezpieczny? Tak, pod warunkiem że w klinice pracuje doświadczony personel, a klient nie zatai informacji o swoim stanie zdrowia i przeprowadzonych zabiegach.

 • Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie podczas zabiegu HIFU na twarz lub ciało, wybierz klinikę, w której pracuje przeszkolony personel. Jeśli szukasz profesjonalnej obsługi pacjenta, wybierz naszą klinikę w Olsztynie, w której z powodzeniem wykonujemy zabieg HIFU na podbródek, owal twarzy i na ciało, w tym np. na kolana.
 • Przeciwwskazania. Lekarz zapyta Cię o możliwość występowania przeciwwskazań. Ważne jest to, by nie zataić informacji dotyczących zdrowia i wykonywanych wcześniej zabiegów.
 •  Do przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu HIFU należą:
 • gorączka,
 • choroby zakaźne,
 • ciąża,
 • cukrzyca i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • anemia,
 • białaczka, nowotwory,
 • zakrzepica żył,
 • rozrusznik serca,
 • nadczynność tarczycy (nieuregulowana),
 • aktywne zmiany trądzikowe,
 • mocny peeling przed zabiegiem,
 • choroby wątroby i nerek,
 • padaczka,
 • świeżo opalona skóra,
 • przepuklina w miejscu wykonywania zabiegu.

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i decydujemy o przeprowadzeniu lub odmowie wykonania zabiegu HIFU w naszej klinice w Olsztynie.

Jeżeli z jakiegoś powodu HIFU nie będzie wskazane, zaproponujemy inny bezpieczny zabieg.
Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych to kolejny ważny czynnik, który ma wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu HIFU w Olsztynie, ale i w każdym innym mieście. Przez tydzień po skończonym zabiegu zaleca się unikania sauny i gorących kąpieli. Wskazany jest prysznic. Na ten czas polecane jest również zrezygnowanie z opalania skóry w solarium oraz z kąpieli w basenie.

Łączenie innych zabiegów na twarz z HIFU

Decydując się na poddanie metodzie HIFU na okolicę podbródka lub inną okolicę twarzy, powiadom specjalistę o zabiegach, które wykonywano na twojej buzi do roku wstecz.

Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia HIFU jest obecność nici w miejscu zabiegu. Mowa o dużej ilości nici PDO zagęszczających skórę, ale również o niciach haczykowatych, które mogłyby zostać podgrzane podczas zabiegu HIFU, co mogłoby prowadzić do nadmiernego podgrzania tkanek i ich uszkodzenia

Przykładowo:

HIFU na szyje i dekolt nie jest przeciwwskazane, w przypadku podania toksyny botulinowej w okolicy czoła.
Mezoterapia igłowa na bazie koktajli witaminowych i nieusieciowanego kwasu hialuronowego może być przeprowadzana co najmniej miesiąc przed zabiegiem HIFU. Możesz też skorzystać z mezoterapii już po HIFU. Szczegóły ustal ze specjalistą zajmującym się medycyną estetyczną w naszej klinice.

Na jakie okolice twarzy można wykonać zabieg HIFU?

HIFU działa liftingująco i ujędrniająco. Zabieg można stosować na partie twarzy, które mają obniżone napięcie i jędrność. Stosuje się go również w miejscach z nagromadzoną tkanką tłuszczową, np. na podwójny podbródek. Zaletą HIFU jest to, że nie tylko zmniejszy ilość tłuszczu, ale też ujędrni partię twarzy, na której tkanka tłuszczowa ulegnie redukcji. Lekarz zbada i obejrzy Twoją skórę, a potem dobierze odpowiednie parametry i głowice. HIFU ma być skuteczne, ale w pełni bezpieczne!

HIFU to zabieg na całą twarz lub na jej partie. Wyszczuplone policzki, redukcja i ujędrnienie drugiej brody lub policzków, wygładzenie szyi oraz zmarszczek na dekolcie? Tak, to wszystko jest możliwe do uzyskania w naszym gabinecie w Olsztynie!

HIFU na twarz a inne zabiegi

Jeśli stoisz przed wyborem zabiegu na twarz, prawdopodobnie wiesz, jaki efekt chcesz zobaczyć na swojej twarzy. Być może zastanawiasz się nad tym czy HIFU będzie najlepszym wyborem. Może koleżanki opowiadają o stymulatorach, wolumetrii lub niciach liftingujących, a Ty czujesz dezorientację. Nic dziwnego! Rynek kosmetologii i medycyny estetycznej jest przepełniony urządzeniami i preparatami mającymi poprawić wygląd i odjąć lat. Dlatego po krótce przybliżymy inne zabiegi kosmetyczne, które mogą dawać podobne efekty jak HIFU.

Lipoliza, liposukcja, nici PDO czy HIFU na podbródek?

Podwójny podbródek może wynikać z nadwagi, spadku jędrności skóry, a nawet z wad postawy lub wykonywania pracy w pozycji pochylonej.

Jak wspominaliśmy, HIFU oddziałuje falami ultradźwiękowymi o wysokiej mocy, by w sposób kontrolowany wywołać uszkodzenie tkanki i pobudzić ją do samoistnej regeneracji. Następnie rozpoczyna się proces redukcji tkanki tłuszczowej i wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Podbródek staje się szczuplejszy, ale nie jest obwisły, ponieważ kolagen wpływa na napięcie i gładkość skóry. Efekt po pierwszym zabiegu pojawia się po 3 miesiącach i często jest zadowalający dla pacjenta.

Lipoliza to zabieg polegający na podaniu przy pomocy igły preparatu o działaniu rozpuszczającym tkankę tłuszczową. Podobnie jak w przypadku zabiegu HIFU, w tkance pojawia się stan zapalny, ale zabieg lipolizy może wywołać ból i obrzęk na kilka dni. Pomimo dużego rozgłosu, skuteczność tego zabiegu jest niewielka.

Innym przykładem takiego zabiegu jest liposukcja, podczas której lekarz usuwa mechanicznie tkankę tłuszczową np. z podbródka przy pomocy specjalistycznej kaniuli oraz strzykawki z podciśnieniem.

Czasami po wykonaniu lipolizy lub liposukcji strzykawkowej potrzebny jest również zabieg wprowadzenia nici liftingujących, które pobudzają skórę do produkcji włókien kolagenowych. Połączenie 2-3 zabiegów lipolizy z nićmi może łącznie trwać nawet 6-8 miesięcy. HIFU jednocześnie wyszczupli i ujędrni.

Radiofrekwencja mikroigłowa na owal twarzy i podbródek

Jeśli chodzi o zabiegi na ujędrnienie podbródka lub całej twarzy, polecamy również radiofrekwencję mikroigłową. Jest to zabieg łączący w sobie zalety dwóch metod: radiofrekwencji (czyli emisji fal elektromagnetycznych w celu stymulacji termicznej) oraz nakłuwania (stymulacja mechaniczna).

Efektem zabiegów RM (radiofrekwencji mikroigłowej) jest ujędrnienie skóry, poprawa napięcia i redukcja zmarszczek, zabieg ten jest polecany również na blizny, przebarwienia i rozszerzone pory.

Nie wiesz, który z zabiegów będzie dla Ciebie najlepszy? Skorzystaj z konsultacji w naszej klinice w Olsztynie. Obejrzymy Twoją skórę i porozmawiamy o możliwościach.

HIFU nie tylko na twarz i szyję

Zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych wysokiej mocy jest polecany nie tylko na twarz i szyję. Działanie ujędrniające i spalające tkankę tłuszczową sprawdza się także w przypadku modelowaniu ciała. Do ciała stosujemy inne głowice i ich ustawienia, niż w przypadku twarzy.

Jakie okolice można ujędrnić zabiegiem HIFU? Kolana, ramiona, dekolt i brzuch, a nawet pośladki.

Irytują Cię marszczące się kolana? Przestają podobać się Tobie ramiona? A może masz zmarszczki na dekolcie? Możemy temu zaradzić również zabiegiem wysoką falą ultradźwiękową.

Czy HIFU można wykonać na brzuch?

Tak, zabieg HIFU można wykonać na zaokrąglony brzuszek, ale i na brzuch po odchudzaniu lub po ciąży, któremu brakuje jędrności.

Czy zabieg HIFU boli?

Zabieg jest odczuwalny, ale trudno nazwać go bolesnym. Możesz odczuwać dyskomfort, lekkie pieczenie lub rozgrzanie w miejscu, w którym działała skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu.

Jak długo trzeba czekać na efekty po HIFU?

Efekty po zabiegu widoczne są po około 3 miesiącach, bo tyle mniej więcej trwa proces przebudowy tkanki. Jednak niektórzy pacjenci dostrzegają delikatny efekt już bezpośrednio po wizycie lub kilka tygodni po. Skóra staje się bardziej jędrna, zwarta, a miejsca z nadmiarem tkanki tłuszczowej ulegają znacznemu wyszczupleniu i ujędrnieniu. Cera wygląda świeżo i promiennie.

Ile zabiegów HIFU na twarz lub ciało trzeba wykonać?

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg na konkretną okolicę, ale czasami można zdecydować o drugim, ewentualnie trzecim, w odstępach nie częstszych niż 6-8 miesięcy. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie.

Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się około roku, maksymalnie 18 miesięcy. Jest to zależne nie tylko od przebiegu zabiegu, ale także od indywidualnych uwarunkowań. Po tym czasie można powtórzyć zabieg HIFU. Ma to na celu utrzymanie efektu napiętej i jędrnej skóry na kolejne miesiące

Jakie efekty po HIFU i cena zabiegu?

W zależności od okolicy twarzy lub ciała poddanej działaniu fali ultradźwiękowej obserwujemy poniższe efekty:

 • napięcie skóry obu policzków,
 • poprawa linii podbródka,
 • redukcja tłuszczu pod brodą,
 • poprawa całego owalu twarzy,
 • zaznaczenie wyraźnego konturu żuchwy,
 • napięcie skóry na czole i lekkie podniesienie brwi (zamiast toksyny botulinowej),
 • ujędrnienie brzucha,
 • zmniejszenie widoczności porów na twarzy,
 • zmniejszenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Co do ceny HIFU, u nas w Olsztynie, jest ona uzależniona od partii ciała lub twarzy. Dokładny cennik HIFU na Twoje potrzeby przygotujemy na miejscu, podczas konsultacji.

Skąd biorą się powikłania po zabiegu HIFU

Być może słyszałaś o powikłaniach po zabiegu HIFU, takich jak martwica lub poparzenie. Z czego wynikają takie niepożądane efekty?

Powodem może być:

 • nieprzeszkolony personel,
 • brak wywiadu z pacjentem,
 • użycie zbyt małej ilości żelu,
 • stosowanie nieatestowanych urządzeń,
 • brak płynu w kartridżu.

Decydując się na zabieg HIFU w naszym gabinecie w Olsztynie, nie musisz martwić się o powikłania. Jesteśmy przeszkoleni, posiadamy najwyższej jakości urządzenia i stosujemy się do procedur zabiegowych. Jednak, jeśli celowo zataisz istotne informacje o swoim stanie zdrowia, świadomie narazisz się na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

HIFU Olsztyn, Warszawa, Kraków – gdzie na zabieg?

Gdzie poddać się ujędrniającemu zabiegowi aparatem HIFU? Tak, jak wspominaliśmy, wybierz klinikę, w której pracuje przeszkolony i doświadczony personel. Czasem warto dojechać do innego miasta. Ponieważ zabieg wykonuje się (przeważnie) zazwyczaj jednorazowo, dojazd do odległej nawet o 200 km kliniki nie powinien być uciążliwy.

Wybór zaufanej kliniki, która posiada wysokiej jakości sprzęt, sprawdzenie opinii pacjentów – to wszystko jest istotne.

Posumowanie informacji o zabiegu HIFU

Podsumowując, HIFU to zabieg, podczas którego lekarz przykłada głowicę do wybranych partii twarzy lub ciała. Urządzenie wysyła skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy, które w sposób celowy i kontrolowany wywołują uszkodzenie tkanki.

 • Głowice mają różne parametry i są dobierane na podstawie ilości tkanki tłuszczowej i jakości skóry. HIFU obsługuje przeszkolony i doświadczony lekarz.
 • Cały zabieg jest starannie przygotowany i objaśniony pacjentowi. Tu nie ma miejsca na przypadki.
 • Podczas zabiegu może pojawić się uczucie ciepła lub bliżej nieokreślonego dyskomfortu, ale trudno nazwać je bólem.
 • Nowe włókna kolagenowe powstają w ciągu 3-4 miesięcy i tyle trzeba czekać na finalny efekt po zabiegu HIFU. Pacjenci zgłaszają nam, że pierwsze, delikatne zmiany są zauważalne już po kilku tygodniach.
 • Efektem jest poprawa owalu twarzy, redukcja podwójnego podbródka i ogólne ujędrnienie i wygładzenie skóry.
 • Cena HIFU w naszej klinice w Olsztynie jest uzależniona od wielkości okolicy zabiegowej, jednak z pewnością poznasz ją przed, a nie po zabiegu.
 • W zależności od problemu, z jakim do nas przyjdziesz, zawsze zaczynamy od jednego zabiegu. Po kilku miesiącach okaże się, czy efekt jest satysfakcjonujący.
 • Zaleca się zabiegi podtrzymujące uzyskany efekt. O szczegółach porozmawiamy na miejscu w BCLINIQUE.