LISTA ZABIEGÓW


HIFU

HIFU

czyli czas na lifting

Jest chyba tylko jedno słowo, które potrafi oddać opinie naszych pacjentek  o zabiegach HIFU i to słowo to zdecydowanie: bestseller. Możemy go  całkowicie swobodnie podać jako świetny przykład medycyny XXI wieku  – z efektami, które pojawiają się stopniowo i bez ponawiania utrzymują się nawet do 2 lat – jest kwintesencją wyobrażeń o zabiegu nowoczesnym, idealnym. I do tego efekty są naturalne!
HIFU to również doskonały zabieg na „pierwszy raz” z medycyną estetyczną – nie potrzeba żadnych igieł, nie zostawia żadnych śladów na skórze, a efekty po prostu widać.

Wskazania do zabiegu:

 • lifting twarzy, szyi i dekoltu
 • zwisające policzki (tzw. chomiki)
 • podwójny  podbródek
 • zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania
 • brzuch po porodzie
 • wiotka skóra ramion, brzucha, pośladków i ud

Zalety:

 • dyskretny, nie zostawia żadnych śladów na skórze
 • trwałe efekty
 • nie uszkadza naskórka
 • możliwość ujędrnienia dowolnej części ciała
 • możliwość wykonania zabiegu przez cały rok (bez względu na nasłonecznienie, temperaturę czy warunki klimatyczne)
 • polecany nawet przy skórze o wyjątkowo niskiej  elastyczności

Często Zadawane Pytania

Jakich efektów możesz się spodziewać?
Jak to działa?
Jak wygląda zabieg?
Ważne informacje
Ile kosztuje zabieg?

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WĘCEJ?

ZADZWOŃ

 

(+48) 731 206 904

Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.

HIFU Olsztyn - zapraszamy!

Ten zabieg to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet, które szukają zabiegu idealnego i… boją się igieł. Zabieg HIFU w Olsztynie wybierają kobiety w każdym wieku: zarówno te, które już mają problemy z jędrnością skóry (z racji typu urody, wieku, predyspozycji genetycznych, ciąży itd.), jak i te, które obawiają się utraty jędrności, bo już zauważyły pierwsze oznaki starzenia lub np. podczas intensywnego odchudzania. Szukasz zabiegu, idealnego na pierwszy raz z medycyną estetyczną? Dyskretnego, z pięknymi efektami i bez użycia igieł? Wybierz HIFU. Olsztyn to miasto, w którym wykonujemy te zabiegi – przy ul. Wojska Polskiego 30A.

Wybierz HIFU, wybierz efekty, których nie trzeba się doszukiwać

HIFU to emitowanie fali akustycznej o wysokiej częstotliwości – jej praca prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki (o średnicy od 0,5 do 1 mm), dzięki czemu dochodzi do regeneracji i zagęszczania struktury komórkowej. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu od razu – dlatego na efekty nie musimy czekać. Wybierając zabieg HIFU w Olsztynie, nie musisz rezygnować ze swoich codziennych aktywności – rekonwalescencja nie będzie konieczna, a powierzchnia skóry po zabiegu jest w niezmienionym stanie. Właśnie dzięki tym zaletom zabieg HIFU Olsztyn często wybierany jest przed ważnym wydarzeniem, np. weselem czy konferencją służbową.

HIFU? Olsztyn? Wybierz nas!

W naszym gabinecie dbamy o urodę i zdrowie każdej pacjentki. Wiemy, co zrobić, żeby każda kobieta poczuła się u nas zadbana, zrozumiana i zaopiekowana. Właśnie dlatego zabiegi proponujemy tylko podczas konsultacji z lekarzem, dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a w naszej pracy zawsze na pierwszym planie stawiamy zdrowie. To ono i naturalny efekt są dla nas najważniejsze! Uroda to tylko efekt uboczny.

HIFU to zabieg, który kilka lat temu zrobił duże zamieszanie wśród zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wynikało ono z tego, że jest to zabieg, po którym widać ogromne efekty, niektórzy porównują je do efektów liftingu chirurgicznego. Kto z nas nie lubi konkretów? Krótki czas rekonwalescencji i brak konieczności wykonywania go w serii to ogromne zalety. Do tego podczas zabiegu nie zostaje przerwana ciągłość naskórka. Jednak niedługo po tym jak HIFU stało się hitem, pojawiły się negatywne opinie o niepożądanych efektach. Czy rzeczywiście HIFU jest zabiegiem niebezpiecznym, po którym grożą poważne powikłania?

Jak działa HIFU?

Nazwa HIFU to nic innego jak skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, czyli skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków o szerokim zasięgu, które za pomocą głowicy docierają do głębszych warstw skóry. Ultradźwięki są od lat stosowane w medycynie, kosmetologii i podczas rehabilitacji, ale ultradźwięki pochodzące z HIFU mają nieporównywalną do nich moc.

Co ważne, podczas zabiegu energia dociera na określoną głębokość bez przerwania bariery naskórka. Dzięki temu nie trzeba martwić się o silne zaczerwienienie lub podrażnienie skóry po zabiegu HIFU na twarz, szyję lub dekolt. Po zabiegu można swobodnie wrócić do pracy lub wyjść po zakupy w centrum handlowym.

Gdy tkanka absorbuje fale ultradźwiękowe pochodzące z HIFU, pod skórą pojawia się efekt termiczny i celowe uszkodzenie cieplne. HIFU jest jednym z zabiegów estetycznych, podczas których wywołujemy celowy stan zapalny, ale pobudzić skórę do regeneracji (inny zabieg, po którym stan zapalny jest pożądany to np. laser frakcyjny). Także wywoływanie stanu zapalnego w tkance nie jest nadzwyczajnie dziwnie!

Długotrwały lifting HIFU na twarz

Jak to możliwe, że zabieg nazywany jest niechirurgicznym liftingiem, a nie narusza zewnętrznej bariery naskórka? Podgrzana do temperatury około 63-70 stopni Celsjusza tkanka podlega lokalnym uszkodzeniom cieplnym, następuje koagulacja, wzrasta ciśnienie w komórkach, a ich struktury zostają uszkodzone.  Wtedy tkanka zaczyna tworzyć łańcuchy naprawcze oraz nowy kolagen i elastynę! Są to naturalne mechanizmy odbudowy tkanek, bez wstrzykiwania wypełniaczy lub wycinania nadmiaru skóry i okresu rekonwalescencji.

Jak głęboko wnikają impulsy ultradźwiękowe HIFU?

To jak głęboko wniknie fala pochodząca z HIFU, zależy od użytej głowicy oraz ustawień wprowadzonych przez operatora wykonującego zabieg. Niezależnie od tego czy HIFU obsługuje lekarz czy kosmetolog, konieczne jest przeszkolenie osoby wykonującej zabieg. Wybieraj gabinety, których personel nie jest zatrudniony z przypadku.

Właściwa przebudowa tkanek jest głównym celem zabiegu, ale aby to nastąpiło, specjalista musi ocenić stan skóry i dopasować odpowiednie głowice, która zadziałają najskuteczniej i jednocześnie najbardziej bezpiecznie.

Urządzenie HIFU posiada głowice do twarzy i ciała, które są zaprogramowane na głębokościach od 1,5 mm do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz, a w przypadku zabiegu na brzuch lub inną część ciała od 8 mm aż do 18 mm. Specjalista nie tylko wybierze odpowiednią głowicę, ale również ustawi urządzenie na najbardziej skuteczne i bezpieczne parametry.

Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Odmładzanie i ujędrnianie przy pomocy zabiegu HIFU to metoda bardzo skuteczna, ale na efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Włókna kolagenu i elastyny nie wytworzą się w jedną noc.

Czy zabieg HIFU na twarz jest bezpieczny? Tak, pod warunkiem, że w klinice pracuje doświadczony personel, a klient nie zatai informacji o swoim stanie zdrowia i przeprowadzonych zabiegach.

 • Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie podczas zabiegu HIFU na twarz lub ciało, wybierz klinikę w której pracuje przeszkolony personel. Jeśli szukasz profesjonalnej obsługi pacjenta, wybierz naszą klinikę w Olsztynie, w której z powodzeniem wykonujemy zabieg HIFU na podbródek, owal twarzy i na ciało, w tym np. na kolana.
 • Przeciwwskazania. Lekarz zapyta Cię o możliwość występowania przeciwwskazań. Ważne jest to, by nie zataić informacji dotyczących zdrowia i wykonywanych wcześniej zabiegów.
 •  Do przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu HIFU należą:
 • gorączka,
 • choroby zakaźne,
 • ciąża,
 • cukrzyca i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • anemia,
 • białaczka, nowotwory,
 • zakrzepica żył,
 • rozrusznik serca,
 • nadczynność tarczycy (nieuregulowana),
 • aktywne zmiany trądzikowe,
 • mocny peeling przed zabiegiem,
 • choroby wątroby i nerek,
 • padaczka,
 • świeżo opalona skóra,
 • przepuklina w miejscu wykonywania zabiegu.

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie i decydujemy o przeprowadzeniu lub odmowie wykonania zabiegu HIFU w naszej klinice w Olsztynie.

Jeżeli z jakiegoś powodu HIFU nie będzie wskazane, zaproponujemy inny bezpieczny zabieg.

 • Stosowanie się do zaleceń pozabiegowych to kolejny ważny czynnik, który ma wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu HIFU w Olsztynie, ale i w każdym innym mieście. Przez okres tygodnia dobrze jest unikać sauny i gorących kąpieli. Wskazany jest prysznic. Na ten czas polecane jest również zrezygnowanie  z opalania skóry w solarium oraz z kąpieli w basenie.

Łączenie innych zabiegów na twarz z HIFU

Decydując się na poddanie zabiegowi HIFU na okolicę podbródka lub inną okolicę twarzy, powiadom specjalistę o zabiegach, które wykonywano na twojej buzi do roku wstecz.

 • Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia HIFU jest obecność nici w miejscu zabiegu. Mowa o dużej ilości nici PDO zagęszczających skórę, ale również o niciach haczykowatych, które mogłyby zostać podgrzane podczas zabiegu HIFU, co mogłoby prowadzić donadmiernego podgrzania tkanek i ich uszkodzenia
 • Przykładowo:
 • Jeśli miałaś podaną toksynę botulinową na okolicę czoła, a chcesz wykonać HIFU na szyję lub dekolt, również nie jest on przeciwwskazany.
 • Mezoterapia igłowa na bazie koktajli witaminowych i nieusieciowanego kwasu hialuronowego może być przeprowadzana co najmniej miesiąc przed zabiegiem HIFU. Możesz też skorzystać z mezoterapii już po HIFU. Szczegóły ustal ze specjalistą zajmującym się medycyną estetyczną w naszej klinice.

Na jakie okolice twarzy można wykonać zabieg HIFU?

HIFU działa liftingująco i ujędrniająco. Zabieg można stosować na partie twarzy, które mają obniżone napięcie i jędrność. Zabieg stosuje się również w miejscach z nagromadzoną tkanką tłuszczową, np. na podwójny podbródek. Zaletą HIFU jest to, że nie tylko zmniejszy ilość tłuszczu, ale też ujędrni partię twarzy, na której tkanka tłuszczowa ulegnie redukcji. Lekarz zbada i obejrzy Twoją skórę, a potem dobierze odpowiednie parametry i głowice. HIFU ma być skuteczne, ale w pełni bezpieczne!

HIFU to zabieg na całą twarz lub na jej partie. Wyszczuplone policzki, redukcja i ujędrnienie drugiej brody lub chomiczków, wygładzenie szyi oraz zmarszczek na dekolcie? Tak, to wszystko jest możliwe do uzyskania w naszym gabinecie w Olsztynie!

Jaka jest cena HIFU na twarz?

W naszej klinice stosujemy wycenę za ilość obszarów, na jakich wykonujemy zabieg. Jeśli chcesz poprawić wygląd całej twarzy, pomożemy w podjęciu decyzji, które z obszarów wymagają szczególnego działania. Porozmawiamy, a nawet rozrysujemy i przybliżymy, jakiego efektu możesz spodziewać się już po jednym zabiegu.

HIFU na twarz a inne zabiegi

Jeśli stoisz przed wyborem zabiegu na twarz, prawdopodobnie wiesz, jaki efekt chcesz zobaczyć na swojej twarzy. Być może zastanawiasz się nad tym czy HIFU będzie najlepszym wyborem. Może koleżanki opowiadają o stymulatorach, wolumetrii lub niciach liftingujących, a Ty czujesz dezorientację. Nic dziwnego! Rynek kosmetologii i medycyny estetycznej jest przepełniony urządzeniami i preparatami mającymi poprawić wygląd i odjąć lat. Dlatego po krótce przybliżymy inne zabiegi kosmetyczne, które mogą dawać podobne efekty jak HIFU.

Lipoliza, liposukcja, nici PDO czy HIFU na podbródek?

Podwójny podbródek może wynikać z nadwagi, spadku jędrności skóry, a nawet z wad postawy lub wykonywania pracy w pozycji pochylonej.

Jak wspominaliśmy, HIFU oddziałuje falami ultradźwiękowymi o wysokiej  mocy, by w sposób kontrolowany wywołać uszkodzenie tkanki i pobudzić ją do samoistnej regeneracji. Po zabiegu rozpoczyna się proces redukcji tkanki tłuszczowej i wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Podbródek staje się szczuplejszy, ale nie jest obwisły, ponieważ kolagen dba o napięcie i gładkość skóry. Efekt po pierwszym zabiegu pojawia się po 3 miesiącach i często jest zadowalający dla pacjenta.

Lipoliza to zabieg polegający na podaniu przy pomocy igły preparatu o działaniu rozpuszczającym tkankę tłuszczową. Podobnie jak przy HIFU w tkance pojawia się stan zapalny, ale zabieg lipolizy może wywołać ból i obrzęk na kilka dni. Pomimo dużego rozgłosu, skuteczność tego zabiegu jest niewielka.

Innym zabiegiem jest liposukcja, podczas której lekarz usuwa mechanicznie tkankę tłuszczową np. z podbródka przy pomocy specjalistycznej kaniuli oraz strzykawki z podciśnieniem.

Czasami po wykonaniu lipolizy lub liposukcji strzykawkowej potrzebny jest również zabieg wprowadzenia nici liftingujących, które pobudzają skórę do produkcji włókien kolagenowych. Połączenie 2-3 zabiegów lipolizy z nićmi może łącznie trwać nawet 6-8 miesięcy. HIFU jednocześnie wyszczupli i ujędrni.

Radiofrekwencja mikroigłowa na owal twarzy i podbródek

Jeśli chodzi o zabiegi na ujędrnienie podbródka lub całej twarzy, polecamy również radiofrekwencję mikroigłową. Jest to zabieg łączący w sobie zalety dwóch metod: radiofrekwencji (czyli emisji fal elektromagnetycznych, stymulacja termiczna) oraz nakłuwania (stymulacja mechaniczna).

Efektem zabiegów RM (radiofrekwencji mikroigłowej) jest ujędrnienie skóry, poprawa napięcia i redukcja zmarszczek, zabieg ten jest polecany również na blizny, przebarwienia i rozszerzone pory.

Nie wiesz który z zabiegów będzie dla Ciebie najlepszy? Skorzystaj z konsultacji w naszej klinice w Olsztynie. Obejrzymy Twoją skórę i porozmawiamy o możliwościach.

HIFU nie tylko na twarz i szyję

Zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych wysokiej mocy jest polecany nie tylko na twarz i szyję. Działanie ujędrniające i spalające tkankę tłuszczową sprawdza się także w przypadku modelowaniu ciała. Do ciała stosujemy inne głowice i parametry niż w przypadku twarzy.

Jakie okolice można ujędrnić zabiegiem HIFU? Kolana, ramiona, dekolt i brzuch, a nawet pośladki.

Irytują Cię marszczące się kolana? Przestają podobać się Tobie ramiona? A może masz zmarszczki na dekolcie? Możemy temu zaradzić również zabiegiem wysoką falą ultradźwiękową.

Czy HIFU można wykonać na brzuch?

Tak, zabieg HIFU można wykonać na zaokrąglony brzuszek, ale i na brzuch po odchudzaniu lub po ciąży, któremu brakuje jędrności.

Czy zabieg HIFU boli?

Zabieg jest odczuwalny, ale trudno nazwać go bolesnym. Możesz odczuwać dyskomfort, lekkie pieczenie lub rozgrzanie w miejscu, w którym działała skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu.

Jak długo trzeba czekać na efekty po HIFU?

Efekty po zabiegu widoczne są po około 3 miesiącach, bo tyle mniej więcej trwa proces przebudowy tkanki. Jednak niektórzy pacjenci dostrzegają delikatny efekt już bezpośrednio po wizycie lub kilka tygodni po. Skóra staje się bardziej jędrna, zwarta, miejsca z nadmiarem tkanki tłuszczowej ulegają znacznemu wyszczupleniu połączonym z ujędrnieniem. Cera wygląda świeżo i promiennie.

Ile zabiegów HIFU na twarz lub ciało trzeba wykonać?

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg na konkretną okolicę, ale czasami można zdecydować o drugim, ewentualnie trzecim zabiegu w odstępie nie częściej niż 6-8miesięcy. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie.

Efekty jednorazowego zabiegu utrzymują się około 1 roku, maksymalnie 18 miesięcy. Jest to zależne nie tylko od przebiegu zabiegu, ale także od indywidualnych uwarunkowań. Po tym czasie można powtórzyć zabieg HIFU. Ma to na celu utrzymanie efektu napiętej i jędrnej skóry na kolejne miesiące.

Jakie efekty po HIFU i cena zabiegu?

W zależności od okolicy twarzy lub ciała poddanej działaniu fali ultradźwiękowej obserwujemy poniższe efekty:

 • napięcie skóry obu policzków,
 • poprawa linii podbródka,
 • redukcja tłuszczu pod brodą,
 • poprawa całego owalu twarzy,
 • zaznaczenie wyraźnego konturu żuchwy,
 • napięcie skóry na czole i lekkie podniesienie brwi (zamiast toksyny botulinowej),
 • ujędrnienie brzucha,
 • zmniejszenie widoczności porów na twarzy,
 • zmniejszenie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Co do ceny HIFU, u nas w Olsztynie wyceniamy zabieg według partii ciała lub twarzy. Dokładny cennik HIFU na Twoje potrzeby przygotujemy na miejscu, podczas konsultacji.

Skąd biorą się powikłania po zabiegu HIFU

Być może słyszałaś o powikłaniach po zabiegu HIFU, takich jak martwica lub poparzenie. Z czego wynikają takie niepożądane efekty?

Powodem może być:

 • nieprzeszkolony personel,
 • brak wywiadu z pacjentem,
 • użycie zbyt małej ilości żelu,
 • stosowanie nieatestowanych urządzeń,
 • brak płynu w kartridżu.

Decydując się na zabieg HIFU w naszym gabinecie w Olsztynie, nie musisz martwić się o powikłania. Jesteśmy przeszkoleni, posiadamy najwyższej jakości urządzenia i stosujemy się do procedur zabiegowych. Jednak jeśli celowo zataisz istotne informacje o swoim stanie zdrowia, świadomie narazisz się na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

HIFU  Olsztyn, Warszawa, Kraków – gdzie na zabieg?

Gdzie poddać się ujędrniającemu zabiegowi aparatem HIFU? Tak, jak wspominaliśmy, wybierz klinikę, w której pracuje przeszkolony i doświadczony personel. Czasem warto dojechać do innego miasta. Ponieważ zabieg wykonuje się (przeważnie) zazwyczaj jednorazowo, dojazd do odległej nawet o 200 km kliniki nie powinien być uciążliwy.

Wybór zaufanej kliniki, która posiada wysokiej jakości sprzęt, sprawdzenie opinii pacjentów – to wszystko jest istotne.

Posumowanie informacji o zabiegu HIFU

Podsumowując, HIFU to zabieg podczas którego lekarz przykłada głowicę do wybranych partii twarzy lub ciała. Urządzenie wysyła skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy, które w sposób celowy i kontrolowany wywołują uszkodzenie tkanki.

 • Głowice mają różne parametry i są dobierane na podstawie ilości tkanki tłuszczowej i jakości skóry. HIFU obsługuje przeszkolony i doświadczony lekarz.
 • Cały zabieg jest starannie przygotowany i wytłumaczony pacjentowi. Tu nie ma miejsca na przypadki.
 • Podczas zabiegu może pojawić się uczucie ciepła lub bliżej nieokreślonego dyskomfortu, ale trudno nazwać je bólem.
 • Nowe włókna kolagenowe powstają w ciągu 3-4 miesięcy i tyle trzeba czekać na finalny efekt po zabiegu HIFU. Pacjenci zgłaszają nam, że pierwsze, delikatne zmiany są zauważalne już po kilku tygodniach.
 • Efektem jest poprawa owalu twarzy, redukcja podwójnego podbródka i ogólne ujędrnienie i wygładzenie skóry.
 • Cena HIFU w naszej klinice w Olsztynie jest uzależniona od wielkości okolicy zabiegowej, jednak z pewnością poznasz ją przed, a nie po zabiegu.
 • W zależności od problemu z jakim do nas przyjdziesz, zawsze zaczynamy od jednego zabiegu. Po kilku miesiącach okaże się czy efekt jest satysfakcjonujący. Jeżeli zajdzie taka konieczność, HIFU można powtórzyć jeszcze 1 lub 2 razy, nie wcześniej jednak niż po 6-8 miesiącach.
 • Zaleca się zabiegi podtrzymujące uzyskany efekt. O szczegółach porozmawiamy na miejscu w BCLINIQUE.