iękna i zdrowa skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Jednak nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, a przede wszystkim wymaga czasu i systematyczności. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam uzyskać piękną i zdrową skórę szybciej. Jednym z takich sposobów są zabiegi medycyny estetycznej.
W artykule przedstawimy kilka popularnych zabiegów, takich jak laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, mezoterapia osoczem i gotowymi preparatami, skinbooster oraz fibryna bogatopłytkowa, które pomogą nam osiągnąć wymarzoną skórę.
Wśród zalet należy wymienić szybki efekt, jego bezpieczeństwo i nieinwazyjność i wysoką skuteczność. (…)
Laser frakcyjny to zabieg, który polega na uszkadzaniu naskórka w sposób kontrolowany, co pozwala na stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabiegowi można skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych, zmarszczek, rozszerzonych porów oraz przebarwień. Laser frakcyjny działa również na skórę dłoni, szyi i dekoltu, redukując widoczność zmarszczek. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu, co minimalizuje ból. Warto również wspomnieć, że w połączeniu z mezoterapią osoczem lub gotowymi preparatami można osiągnąć jeszcze lepsze efekty.
Kolejnym zabiegiem wartym uwagi jest radiofrekwencja mikroigłowa. To połączenie dwóch metod, czyli emisji fal elektromagnetycznych i mikronakłuwania. Zabieg ten pozwala na lifting, redukcję blizn, cellulitu, zmarszczek i bruzd, ujednolicenie kolorytu skóry, leczenie nadmiernego pocenia się oraz odmłodzenie skóry rąk i stóp. Radiofrekwencja mikroigłowa jest polecana w przypadku skóry zszarzałej, ze zmarszczkami, zmęczonej, cery z bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi oraz rozstępami, a także skóry ze skłonnością do przetłuszczania się.
Kolejną propozycją medycyny estetycznej, którą warto wymienić, jest HIFU. To zabieg polegający na wytwarzaniu ultradźwięków, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg ten pozwala na lifting, poprawę owalu twarzy, redukcję zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. HIFU działa na skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz ramion. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
Warto również wspomnieć o mezoterapia osoczem i gotowymi preparatami. Mezoterapia to zabieg, podczas którego do skóry wstrzykuje się specjalnie dobraną mieszankę substancji aktywnych. Mogą to być zarówno gotowe preparaty, jak i osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjenta. Mezoterapia osoczem pozwala na regenerację i rewitalizację skóry, a także na redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień. Osocze bogatopłytkowe zawiera dużo czynników wzrostu, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje i szybciej goi po zabiegu. Mezoterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo.
Wskazaniami do zabiegu są m.in: przebarwienia i plamy na skórze, wiotka i zmęczona skóra, zmarszczki i bruzdy, blizny. Wśród zalet należy wymienić szybki efekt, jego bezpieczeństwo i nieinwazyjność i wysoką skuteczność.
Nie zapominajmy również o procedurze, która nazywa się Skinbooster, jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do skóry. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, która odpowiada za nawilżenie skóry. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci skinboostera zwiększa jej nawilżenie i jędrność, a także redukuje drobne zmarszczki. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród osób z suchą i odwodnioną skórą.
Wskazaniami do zabiegu są sucha i odwodniona skóra, drobne zmarszczki oraz starzenie się skóry, wśród zalet wspomnijmy o tym, że sam zabieg jest bardzo bezpieczny i skuteczny a efekt jest widoczny szybko.
Na koniec, powiedzmy o zabiegu fibryny bogatopłytkowej. Fibryna bogatopłytkowa to substancja pozyskiwana z osocza krwi pacjenta. Zawiera ona czynniki wzrostu i białka, które stymulują procesy regeneracyjne w organizmie. Zabieg polega na wstrzyknięciu fibryny bogatopłytkowej do skóry, co przyspiesza regenerację tkanek i poprawia kondycję skóry. Fibryna bogatopłytkowa jest bardzo popularna w zabiegach na twarz, szyję i dekolt, ale można ją również stosować w innych miejscach ciała.