Stymulatory tkankowe to najnowocześniejsze rozwiązanie stosowane w estetyce przeciwstarzeniowej. Stanowią gamę preparatów do iniekcji skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak również innych obszarów ciała wymagających intensywnej odbudowy.
Zadaniem stymulatorów tkankowych jest odbudowanie struktury naskórka i głębszych warstw skóry. Dzięki wstrzykiwanym substancjom następuje pobudzenie fibroblastów do produkowania kolagenu i elastyny, co wpływa na jędrność i elastyczność naskórka.
Obecność tych związków gwarantuje wielokierunkowe działanie przeciwstarzeniowe, bez istotnej ingerencji w rysy twarzy, jak w przypadku wypełnienia tkanek usieciowanym kwasem hialuronowym. Powyższa właściwość stymulatorów sprawiają, że zabiegi z ich użyciem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które są zwolennikami naturalnego efektu jędrnej, gęstej skóry, bez zmarszczek, lecz nie chcą nienaturalnego zwiększenia objętości twarzy.
Biostymulatory można potraktować jako bardziej naturalną alternatywę dla zabiegów substancjami wypełniającymi, ponieważ nie zmieniają rysów twarzy, a jedynie pobudzają skórę do działania i dzięki temu polepszają jej kondycję. Można po nie sięgać już od ukończenia 25 roku życia, gdy produkcja elastyny ustaje, aby działać prewencyjnie, ale bardzo dobre efekty osiąga się również w późniejszym wieku. Konkretna substancja dobierana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb skóry, a najlepiej zdecydować się na wykonanie nie tylko jednego, ale serii zabiegów.
Lenisna – przewaga w medycynie estetycznej dzięki technologii budowy cząsteczki
Lenisna ma zastosowanie w medycynie estetycznej jako wypełniacz działający w dłuższym czasie niż standardowe preparaty. Posiada bogaty skład: 170 mg kwasu polimlekowego PDLLA oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego. W medycynie estetycznej Lenisna wykorzystywana jest do leczenia zmarszczek głębokich, wiotkości skóry oraz dużych ubytków tkankowych.
Lenisna to bardzo znany i efektywny stymulator tkankowy stosowany w medycynie estetycznej. Wraz z wiekiem tracimy nasz naturalny kolagen, skóra staje się wiotka i ulega procesom starzenia. Lenisna stymuluje wytwarzanie kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i napięcie skóry, dzięki czemu otrzymujemy efekt młodej i jędrnej skóry.
Lenisna to połączenie kwasu polimlekowego (PDLLA) z kwasem hialuronowym (HA) dzięki któremu otrzymujemy efekt, widoczny od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu przez kwas poli D, L mlekowy.
Lenisna posiada zdolność do silnej i długotrwałej stymulacji produkcji kolagenu oraz przywracania młodzieńczego wyglądu w sposób stopniowy i naturalny.
Ze względu na wysokie stężenie kwasu poli D, L mlekowego 170 mg oraz kwasu hialuronowego 30 mg preparat Lenisna stosuje się w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień skóry takich jak:
Oprócz okolic twarzy, możemy również ujędrnić i napiąć:
Zalety:
Zastanawiasz się nad innymi aspektami zabiegu? Masz inne nurtujące Cię pytania? Nie czekaj, zadzwoń do nas.